Ana SayfaEkonomiVolvo Dizel Kararını Açıkladı! 2019 Yılından Sonra…

Volvo Dizel Kararını Açıkladı! 2019 Yılından Sonra…

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Otomobilin dünya devlerinden olan Volvo, aldığı dizel kararını “Geleceğin Arabası Zirvesi” dahilinde açıkladı. Dev markanın açıklamasına göre dizel motor önümüzdeki yıl itibariyle üretilmeyecek.

Volvo 2019 İtibariyle Dizel Üretmeyecek

Londra önemli bir zirveye ev sahipliği yaptı. Geleceğin Arabası Zirvesine katılım yüksek olurken, dünya devi otomobil markaları zirvedeki yerini aldı. Bu markalar arasında bulunan Volvo, zirvede önemli açıklamalar yaptı. İsviçreli Volvo’nun açıklamasına göre 2019 yılı dizel için dönüm noktası olacak. Üretim bantları önümüzdeki yıl itibariyle dizel motor seçenekli araç çıkarmayacak. Otomobil devinin bu kararında elektrikli araç planlarının etkisi yüksek olurken, şirketin hedefi satış gelirlerini elektrikli araç satışlarıyla yükseltmek olarak ifade edildi.

Açıklamayı otomobil devinin üst düzey yöneticisi Hakan Samuelsson yaptı. Samuelsson dizelin üretiminin karmaşık ve maliyetli olduğunu belirterek, elektrikli araç teknolojisine ağırlık vereceklerinin sinyallerini verdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre dizel motor seçeneğinin üretimi 2019 yılı itibariyle duracak. Karar ilk olarak S60 modelinde uygulanacak. S60 şu anda dizel seçeneğine sahipken, 2019 yılı itibariyle yalnızca benzinli ve hibrit seçeneğine sahip olacak.

S60 Geri Sayıma Başladı

Samuelsson, otomotiv sektörünün değişim süreci içinde olduğunun altını çizerek, elektrikli araçların önünün açık olduğunu söyledi. Dizel motorlu araç geliştirmeyeceklerini dile getirerek, “Yüzde 100 elektrikli araca geçişte, S60 Volvo için yeni bir başlangıç olacak” dedi. S60 modelinin önümüzdeki günlerde tanıtılacağının sinyallerini vererek, ilk etapta 4 silindirli Drive-E benzinli motorla, 2 benzinli hibridin değerlendirileceğini kaydetti. . Mild hibrid seçeneğinse 2019’da üretileceğini aktardı.

Otomotivin dev ismi, aldığı bu dizel kararıyla sektördeki değişime ayak uydurmuş oldu.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.