Ana SayfaEkonomiVolvo Dizel Kararını Açıkladı! 2019 Yılından Sonra…

Volvo Dizel Kararını Açıkladı! 2019 Yılından Sonra…

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Otomobilin dünya devlerinden olan Volvo, aldığı dizel kararını “Geleceğin Arabası Zirvesi” dahilinde açıkladı. Dev markanın açıklamasına göre dizel motor önümüzdeki yıl itibariyle üretilmeyecek.

Volvo 2019 İtibariyle Dizel Üretmeyecek

Londra önemli bir zirveye ev sahipliği yaptı. Geleceğin Arabası Zirvesine katılım yüksek olurken, dünya devi otomobil markaları zirvedeki yerini aldı. Bu markalar arasında bulunan Volvo, zirvede önemli açıklamalar yaptı. İsviçreli Volvo’nun açıklamasına göre 2019 yılı dizel için dönüm noktası olacak. Üretim bantları önümüzdeki yıl itibariyle dizel motor seçenekli araç çıkarmayacak. Otomobil devinin bu kararında elektrikli araç planlarının etkisi yüksek olurken, şirketin hedefi satış gelirlerini elektrikli araç satışlarıyla yükseltmek olarak ifade edildi.

Açıklamayı otomobil devinin üst düzey yöneticisi Hakan Samuelsson yaptı. Samuelsson dizelin üretiminin karmaşık ve maliyetli olduğunu belirterek, elektrikli araç teknolojisine ağırlık vereceklerinin sinyallerini verdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre dizel motor seçeneğinin üretimi 2019 yılı itibariyle duracak. Karar ilk olarak S60 modelinde uygulanacak. S60 şu anda dizel seçeneğine sahipken, 2019 yılı itibariyle yalnızca benzinli ve hibrit seçeneğine sahip olacak.

S60 Geri Sayıma Başladı

Samuelsson, otomotiv sektörünün değişim süreci içinde olduğunun altını çizerek, elektrikli araçların önünün açık olduğunu söyledi. Dizel motorlu araç geliştirmeyeceklerini dile getirerek, “Yüzde 100 elektrikli araca geçişte, S60 Volvo için yeni bir başlangıç olacak” dedi. S60 modelinin önümüzdeki günlerde tanıtılacağının sinyallerini vererek, ilk etapta 4 silindirli Drive-E benzinli motorla, 2 benzinli hibridin değerlendirileceğini kaydetti. . Mild hibrid seçeneğinse 2019’da üretileceğini aktardı.

Otomotivin dev ismi, aldığı bu dizel kararıyla sektördeki değişime ayak uydurmuş oldu.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.