1.5 Milyon Çalışana Emeklilik Sürprizini Erdoğan Açıkladı!

0
1-5-milyon-calisana-emeklilik-surprizini-erdogan-acikladi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı seçim beyannamesinde 1.5 milyon çalışanı ilgilendiren bir sürpriz de yer aldı.

Erdoğan’dan Öğretmene Polise Hemşireye Müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından seçim beyannamesi açıklandı. Beyannamenin açıklandığı toplantıda polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerine müjde niteliğinde olan bir madde de yer alıyor. Cumhurbaşkanı bu meslek gruplarının emekliliklerinden hizmetlerinin karşılığını alacağını belirtti. Erdoğan, bu sayede adaletsizliği ortadan kaldıracaklarını, ülkesi için hizmet eden bu kamu görevlilerinin emekliliklerinde de verdikleri hizmetin karşılığını almalarını temin ettiklerini söyledi.

Günde 4.3 Doların Altında Harcama Yapan Kimse Kalmayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti’nin milletvekilleri adaylarının tanıtımının yapıldığı toplantıda partisinin seçim beyannamesinin de açıkladı. Erdoğan seçimden sonra öğretmenlerin, polisleri, hemşirelerin ve din görevlilerinin ek göstergelerinin 3.600’e çıkartılacağının müjdesini verdi. Bu yeni düzenlemeden 247 bin polis, 925 bin öğretmen, 200 bin hemşire ve 144 bin din görevlisi yararlanacak. Cumhurbaşkanı ayrıca günde 4.3 doların altında harcama yaparak hayatını devam ettirmek zorunda kalan hiç kimse olmayacağını da ifade etti.

İşsizlik Sigortası Yeniden Düzenlenecek

Erdoğan’ın açıkladığı beyannamede işsizlik sigortasının yeniden düzenlenmesi, işsizliğin nedenlerinin araştırılması ve işe girişlerin daha hızlı hale getirilmesi, mesleki yeterlilik belgesi sahibi kişilerin sayısının 1 milyona çıkartılması, işsizlik sigortasının kapsamının genişletilerek daha çok sosyal koruma sağlar hale getirilmesi ve sosyal yardımlardan faydalanan kişilerin açık işlere yönlendirilmesi gibi maddeler de yer alıyor.

BOR Organize Sanayi İhtisas Bölgesi Kurulacak

Erdoğan ayrıca bu yılın sonuna kadar Türkiye’deki tüm şehirlere doğalgaz ulaştırılacağını, 2019 yılının sonunda da 222 ilçeye doğalgazın sağlanmış olacağını, Türkiye için önem arz eden hammaddelerin güvenli temininin sağlanacağını, bor madenine dayalı sanayinin gelişiminin destekleneceğini, bu kapsamda kısa adı BOROSİB olan BOR Organize Sanayi İhtisas Bölgesi kurulacağını da açıkladı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın