Anasayfa Diğer İş İlanları Sınavsız, Mezuniyet Şartı Olmadan Binlerce TYP Personel Alımları Yapılıyor!

Sınavsız, Mezuniyet Şartı Olmadan Binlerce TYP Personel Alımları Yapılıyor!

Toplum Yararına Program kapsmaında sınav ve mezuniyet şartı aranmadan 5.000 personel alımı yapılacak. İş ilanları İŞKUR’da yayınlanmış olup, farklı farklı illerde alımlar olacaktır. Başvurular yarın son.

5.000 Personel Alım Detayları

Toplum Yararına Program’ına ilişkin olarak 5.000’den fazla personel alımları gerçekleştirilecek. İş ilanları Türkiye İş Kurumu’nun resmi internet sitesinden yayınlandı. Alımlar farklı farklı illerde olacak. İlanların genel şartları incelendiği zaman adaylardan mezuniyet şartı aranmadığı görülmekte. Aynı zamanda sınav şartı da aranmıyor. İş başı yapacak adayların işe alımları ise kura yöntemi ile gerçekleşecek.

Farklı farklı illere yapılacak olan sınavsız personel alımları başvuruları şahsen yapılması gerekmektedir. Toplum Yararına Program kapsamında alım yapılacak adaylar Ordu, Sivas, Adıyaman, Aydın, Antalya, Denizli, Batman, Ankara, Uşak ve Sivas illerinde istihdam edilecekler. Alım yapılacak pozisyonlar alt yapı, çevre temizliği, ağaçlandırma ve park düzenlemeleri gibi iş kollarında olacaktır.

İş Başvuruları Nasıl Olacak?

Yayımlanan iş ilanları için başvuru yapmak isteyenler İşkur kayıtlarının olması gerekmektedir. Aynı zamanda da işsiz pozisyonunda bulunmaları gerekmektedir. 18 yaşından büyük olanların iş başvurusu yapması istenip, adayların emekli, dul, yetim ya da malul aylığı almamaları, açıköğretim haricinde de öğrenci olmamaları gerekmektedir. Çalışma süresi 9 ay olarak belirlenmiştir. Haftalık çalışma saatleri ise toplada 45 saat olacaktır. Verilecek maaş ise asgari ücrettir. Yani adaylar 1.603 TL maaş alacaklar. Söz konusu iş ilanlarına başvuru yapmak için İŞKUR bölge müdürlüklerine gidilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda İŞKUR’un resmi internet sitesinden de başvurular yapılmaktadır. Son başvuru tarihi ise 26 Mayıs olarak belirlenmiştir.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

8 − four =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,812BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,015TakipçilerTakip Et
12TakipçilerTakip Et
2,567TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler