Dünya Kupası Türkiye’ye de Kazandıracak

0

Rusya Dünya Kupası’nın ev sahipliğini yapmaya hazırlanırken, bazı Ruslar bu süreçte evlerini kiraya verecek. Kazandıkları parayla ise Türkiye’nin yolunu tutacak.

Dünya Kupası 14 Haziranda Başlıyor

Dünya Kupası bu sene Rusya’da düzenlenecek. 14 Haziran 2018 tarihinde başlayacak karşılaşmalar 15 Temmuz 2018 tarihine kadar devam edecek. Rusya futbol severlerin akına uğrayacak. İşte Avrupa’dan ülkedeki karşılaşmaları izlemek için yola çıkanların bir kısmı Rusya’ya Türkiye üzerinden geçecek.

21. FIFA Dünya Kupası için Rusya’ya gidecek turistler ülkedeki otelleri şimdiden doldurdu. Otel bulamayan futbol severlerse kiralık evlere yöneldi. Bu kapsamda bazı Rusların evlerini yüksek fiyatlardan kiraya verdiği gözden kaçmadı. İşte evini kiraya veren ve ülkenin kalabalığından kaçmak isteyen Ruslar tatil planlarında önceliği Türkiye’ye verdi.

Evini Kiraya Veren Rus Türkiye’ye Gelecek

Anex Tour Yönetim Kurulu Başkanının açıklamasına göre, stada yakın yerlerdeki kiralar 600 dolardan bin dolara kadar yükseldi. Neşet Koçkar açıklamasında, “Rusya Dünya Kupası süresinde 1 milyon 500 bin turiste ev sahipliği yapacak. 3 milyon doları bulan gelir elde edecek. Rus ekonomisini canlanması Türkiye’nin işine gelecek. Evini kiraya veren Ruslar kalabalıktan kaçmak ve yaz tatillerini yapmak için rotayı ülkemize çevirecek” dedi.

Pronto Tour Yönetim Kurulu Başkanı ise Rusya’ya yönelik direk tur fiyatlarının arttığını ifade ederek, “Dünya Kupası karşılaşmalarını izlemek isteyen Avrupalıların bir kısmı Türkiye üzerinden Rusya’ya gidecek. Bu sayısının en az 3 bin turist olacağını öngörüyoruz. Buda ülkemiz turizmine pozitif yansıyacak. Avrupalı futbol severler İstanbul’da birkaç gün tatil yapacak, sonrasında Rusya’ya geçecek” dedi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın