Ana SayfaBanka İş İlanlarıAkbank Bünyesinde Görevlendirmek Üzere Yeni Veri Kalitesi Danışmanı Alacak!

Akbank Bünyesinde Görevlendirmek Üzere Yeni Veri Kalitesi Danışmanı Alacak!

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Banka personel alımları kapsamında yeni personel alımı yapmaya hazırlanan Akbank, yeni bir iş ilanı yayımladı. Yayımlanan bu iş ilanlarına göre, Akbank bünyesinde görevlendirmek üzere Kurumsal Veri Ofisi – Veri/Veri Kalitesi Danışmanı alımı gerçekleştirecek.

Kurumsal Veri Ofisi Ne İş Yapacak?

İlanda belirtilen Kurumsal Veri Ofisi, bir bütün olarak bütün veri stratejisinin meydana getirilmesi, gözetimi ve stratejik projelerin yürütülmesi ile sorumludur.  Deneyimli veri profesyonellerinden meydana gelen ekip, Akbank genelinde teslimatı gerçekleştirilen çözümlerin tutarlı olmasını sağlamak, referans verileri, ana verileri ve meta verilerinin yönetimini en efektif ve en verimli bir şekilde sağladığından emin olmak, iç ve dış raporlamada tercih edilen verileri doğru tanımlanmış, maksada uygun ve tümüyle izlenebilecek bir duruma getirmeyi sağlamak ile sorumludur.

Adaylarda Hangi Niteliklere Bakılacak?

Akbank iş ilanları arasında yer alan bu Veri Kalitesi Danışmanı personel alım ilanına göre, Akbank bünyesinde görevlendirilecek olan adayların, dört yıllık üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, iyi derecede sözlü ve yazılı İngilizce konuşabilme, bankacılık sektöründe en az 5 yıl deneyim sahibi ve kurumsal değişim sürecinin içinde bulunma deneyimi gibi niteliklere sahip olması gerekecek. Bunun ile beraber banka iş ilanları kategorisinde yer alan bu ilana göre adayların güçlü analitik ve problem çözebilme becerisine sahip, ağırlıklı olarak iş süreçleri ve ihtiyaçlarının belirlenmesi ve ideal veri politikalarına çevirme yeteneğine sahip olmasına, iletişim ve sunum becerilerinin kusursuz seviyede olmasına ve Veri Yönetimi, Veri Kalitesi, Ana Veri Yönetimi gibi konuların herhangi birinde en az bir sene çalışmış olmasına da bakılacak.

Banka iş başvuruları olarak Akbank’ın bu ilanına başvuruda bulunacak olan adayların 11 Haziran ile 9 Ağustos tarihleri arasında müracaat etmesi gerekecek.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,238TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...

QNB Finansbank 45 İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alacak!

İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...

Asgari Ücret Zammında 4 Farklı Senaryo!

Asgari ücret zammıyla alakalı olarak bütün gözler 5 Haziran’a TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon...

TEB Lise Mezunu Makam Şoförü Alımı Yapacak!

Türk Ekonomi Bankası TEB lise mezunu çok sayıda personel alımları yapıyor. Hem TEB hem de diğer banka personel alımları, banka iş ilanları, banka sınavları ve banka iş başvurularına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Türk Çağrı Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Kuveyt Türk Katılım Bankası, İstanbul'un Anadolu yakasında Çağrı Merkezi Müdürlüğünde görevlendirmek için banka personel alımları yapacak.

TÜRK-İŞ Açıkladı: Açlık Sınırı 10 bin 362 TL Oldu!

TÜRK-İŞ tarafından açıklanan verilere göre 4 kişilik bir çekirdek ailenin aylık gıda masraflarını içeren...