Akbank Bünyesinde Görevlendirmek Üzere Yeni Veri Kalitesi Danışmanı Alacak!

0

Banka personel alımları kapsamında yeni personel alımı yapmaya hazırlanan Akbank, yeni bir iş ilanı yayımladı. Yayımlanan bu iş ilanlarına göre, Akbank bünyesinde görevlendirmek üzere Kurumsal Veri Ofisi – Veri/Veri Kalitesi Danışmanı alımı gerçekleştirecek.

Başlıklar

Kurumsal Veri Ofisi Ne İş Yapacak?

İlanda belirtilen Kurumsal Veri Ofisi, bir bütün olarak bütün veri stratejisinin meydana getirilmesi, gözetimi ve stratejik projelerin yürütülmesi ile sorumludur.  Deneyimli veri profesyonellerinden meydana gelen ekip, Akbank genelinde teslimatı gerçekleştirilen çözümlerin tutarlı olmasını sağlamak, referans verileri, ana verileri ve meta verilerinin yönetimini en efektif ve en verimli bir şekilde sağladığından emin olmak, iç ve dış raporlamada tercih edilen verileri doğru tanımlanmış, maksada uygun ve tümüyle izlenebilecek bir duruma getirmeyi sağlamak ile sorumludur.

Adaylarda Hangi Niteliklere Bakılacak?

Akbank iş ilanları arasında yer alan bu Veri Kalitesi Danışmanı personel alım ilanına göre, Akbank bünyesinde görevlendirilecek olan adayların, dört yıllık üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, iyi derecede sözlü ve yazılı İngilizce konuşabilme, bankacılık sektöründe en az 5 yıl deneyim sahibi ve kurumsal değişim sürecinin içinde bulunma deneyimi gibi niteliklere sahip olması gerekecek. Bunun ile beraber banka iş ilanları kategorisinde yer alan bu ilana göre adayların güçlü analitik ve problem çözebilme becerisine sahip, ağırlıklı olarak iş süreçleri ve ihtiyaçlarının belirlenmesi ve ideal veri politikalarına çevirme yeteneğine sahip olmasına, iletişim ve sunum becerilerinin kusursuz seviyede olmasına ve Veri Yönetimi, Veri Kalitesi, Ana Veri Yönetimi gibi konuların herhangi birinde en az bir sene çalışmış olmasına da bakılacak.

İlginizi Çekebilir:  QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Eylül

Banka iş başvuruları olarak Akbank’ın bu ilanına başvuruda bulunacak olan adayların 11 Haziran ile 9 Ağustos tarihleri arasında müracaat etmesi gerekecek.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın