Ana SayfaEkonomiBakan Açıkladı! Bayramda Hangi Köprüler ve Yollar Ücretsiz?

Bakan Açıkladı! Bayramda Hangi Köprüler ve Yollar Ücretsiz?

-

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan bayram süresince otoyolların ve köprülerin ücretsiz olduğunu açıkladı.

Köprü ve Otoyollar Bayramda Ücretsiz

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ramazan Bayramı boyunca Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından işletmesi yapılan köprülerin ve otoyolların ücretsiz olacağını bildirdi. Ahmet Arslan, açıklamasında ayrıca yola çıkacak olanlar için de çeşitli uyarılarda bulundu.

Bakan Ahmet Arslan Vatandaşları Uyardı

Arslan, Ramazan Bayramı dolayısıyla milyonlarca kişinin yola çıkacak olduğunu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı olarak yollarda yaşanması muhtemel yoğunluk ile ilgili denizyolu, karayolu, demiryolu ve havayolu ile ilgili tüm tedbirleri aldıklarını, yaşanan trafik kazalarının yaklaşık olarak yüzde 90’ının sürücülerden kaynaklı olduğunu, bu sebeplerden dolayı sürücülerin çok dikkatli olması ile ilgili uyarmak istediklerini de söyledi.

Yap – İşlet – Devret Modeli ile İşletilen Yollar Hariç

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Ramazan Bayramı tatili boyunca yap – işlet – devret şeklinde inşa edilen ve işletmesi de yüklenici firmalar tarafından yapılan köprüler ve otoyollar hariç olmak üzere KGM olarak bilinen Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bağlı olan otoyollardan ve köprülerden geçişin ücretsiz olduğunu, Ramazan Bayramı tatilinin 14 Haziran 2018 tarihinde başlayacağını, vatandaşların da yola çıkmak için beklediklerini, yollarda büyük yoğunluklar olacağını, TCDD Taşımacılık AŞ. tarafından da bayram tatili dolayısıyla Ankara – İstanbul arasındaki hatta 14 Haziran ve 17 Haziran tarihlerinde YHT olarak bilinen Yüksek Hızlı Tren seferlerine ilave seferler gerçekleştirileceğini, İzmir Mavi Tren, Konya Mavi Tren, Güney Kurtalan – Van Gölü Ekspresi, Doğu Ekspresi, Erciyes Ekspresi, Pamukkale Ekspresi ve Fırat Ekspresi’ne de birer adet pulman vagon ilave edildiğin ve demiryollarının da Ramazan Bayramı’na hazır olduğunu da sözlerinde belirtti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,393BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler