Ana SayfaSigortaGaranti Emeklilik Genel Müdürü’nden Önemli BES Açıklaması!

Garanti Emeklilik Genel Müdürü’nden Önemli BES Açıklaması!
G

-

Garanti Emeklilik Genel Müdürü Burak Ali Göçer, BES’e otomatik katılım hakkında önemli açıklamalar yaptı.

BES’e Katılımda Şirketlerin Tavsiyeleri Çok Önemli

Garanti Emeklilik Genel Müdürü Burak Ali Göçer, otomatik BES’in yeni aşamasında sisteme 212 bin yeni şirketin çalışanının katılacağını, bu konuda işverenlere büyük iş düştüğünü, işverenlerin tavsiyelerinin çok önemli olduğunu söyledi. BES olara kısaltılan Bireysel Emeklilik Sistemi’ne otomatik katılım konusunda 1 Temmuz 2018 tarihinde yeni bir aşamaya geçiliyor. 1 Ocak 2017 tarihinde start verilen otomatik BES’e ikinci aşamada özel sektör çalışanı olan, 45 yaşın altındaki yaklaşık sayısı 4.1 milyon kişi katılacak. BES’in bu yeni döneminde otomatik katılımı sağlanacak olan şirketlerin sayısının çok olması dikkatlerden kaçmıyor. Garanti Emeklilik Genel Müdürü Burak Ali Göçer de bu konuda konuştu.

İşverenlerin Zaman Kaybetmeden BES Başvurusu Yapması Gerekiyor

Burak Ali Göçer yaptığı açıklamada 1 Ocak 2017 tarihinde BES’e katılımın başlamasından bugüne kadar geçen zamanda sisteme dahil olan şirket sayısının 19.867 adedinin 1 Ocak 2018 tarihinden sonra sisteme girdiğini, şu ana kadar BES’e katılım sağlayan şirket sayısının toplam olarak 35.879 adet olduğunu, fakat 1 Temmuz 2018 tarihinde başlayacak olan yeni aşamada katılması planlanan şirket sayısının 212.517adet olduğunu, daha sonraki dönemde 1 Ocak 2019 tarihindeki son aşamada da 4 ile 9 arasında çalışana sahip olan 410.739 adet şirketin daha siyeme dahil olacağını, ayrıca 1 Ocak 2019 tarihinde BES’e katılım aşamalarının sona ermesinin ardından daha önceki dönemlerde cayma hakkını kullanarak sistemden ayrılan kişilerin yeniden katılımının sağlanması için de çalışmalar yapılacağını, 2018 yılı 1 Temmuz tarihindeki yeni katılım aşamasının çok kritik olduğunu, işverenlerin BES’E katılımı için zaman kaybetmeden başvuru yapmaları gerektiğini söyledi.

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol