Ana SayfaEkonomiİtalyanlar Üçüncü Köprüdeki Hisselerini Devrediyor!

İtalyanlar Üçüncü Köprüdeki Hisselerini Devrediyor!

-

İtalyan firma Astaldi, 2012 yılında aldığı üçüncü köprüdeki hisselerini devretme kararı aldı.

İtalyan Astaldi Hisse Devrini Doğruladı

İtalyan Astaldi adlı firma Türkiye’deki ortağı IC İçtaş ile beraber 2012 yılında işletme hakkını aldığı Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ndeki hisselerini devretme yolunda olduğunu doğruladı. Astaldi’nin, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde yüzde 33 oranında hissesi bulunuyor. Şirketin bir numaralı yetkilisi olarak bilinen Paolo Astaldi yaptığı açıklamada hisse devri ile ilgili görüşmelerin ileri aşamada olduğunu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ndeki yüzde 33 oranındaki hisselerinin değerinin 350 milyon euro olduğunu söyledi.

Astaldi Sermaye Artırımı Kararı Aldı

Merkezi İtalya’da bulunan inşaat firması Astaldi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Paolo Astaldi yaptığı açıklamada İstanbul’da bulunan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde Astaldi’nin yüzde 33’lük payının satışı ile ilgili görüşmelerin ileri aşamada olduğunu söyledi. İtalyan gazetelerinden Roma merkezli olan Il Messaggero tarafındn yapılan habere göre Astaldi Grubu’nun yakın bir tarihte Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ndeki payları ile ilgili teklif alacağı belirtildi. Ayrıca Astaldi’nin hissedarları 300 milyon dolar sermaye artırımına gitme kararı aldılar.

Astaldi’nin Hisseleri 2 Euroyu Geçti

Bu kararın alındığı toplantıda konuşma yapan Paolo Astaldi, IC İçtaş ve Astaldi’nin beraber olarak 2012 yılında Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün işletme hakkının kazanıldığını, Köprü’deki paylarının değerinin 350 milyon euro olduğunu söyledi. Paolo Astaldi ayrıca bu gibi hisse devri işlemlerinin her zaman karışık olduğunu, Türkiye’nin de yeni bir seçim döneminden çıkmış olduğunu, iyi hallolması için zamana ihtiyaç duyulduğunu da söyledi. İtalyan Astaldi’nin hisseleri İtalyan borsasında bugün öğlen 13:45 civarında yüzde 5.34 oranında arttı ve hisse başına 2 eurodan fazla oldu. Astaldi hisseleri bugünkü artıştan sonra 2.05 euro olarak işleme alınıyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol