Ana SayfaGündemFaizler Yeniden Yükseldi! Hangi Bankanın Konut Kredisi Faizi Ne Kadar?

Faizler Yeniden Yükseldi! Hangi Bankanın Konut Kredisi Faizi Ne Kadar?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Konut kredisi faizinde eşik değer yüzde 1 oranının altına indirilen bankaların konut kredisi faizleri yeniden yükseldi.

Bankaların Konut Kredisi Faizleri Yüzde 1’in Altına İnmişti

Geçtiğimiz aylarda düzenlenen konut kredisi faizi kampanyası ile bankalar konut kredilerinin aylık faiz oranlarını yüzde 1 olarak bilinen önemli eşik değerin altına çekmişti. Şimdi ise bankaların konut kredisi faiz oranları yeniden yükseldi ve ortalama olarak yüzde 1.5 seviyesine kadar çıktı. 2018 yılının nisan ayında konut kredisi faizleri yüzde 14.9 oranına çıkarak geride kalan 9 yılın en yüksek seviyesini görmüştü. Bu yılın mayıs ve haziran aylarında banka konut kredisi faizleri 9 ayın en düşük seviyesine inerek yüzde 13’ü görmüştü. Bu çıkışlar üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bankalara üst üste çağrılar yaparak faizleri düşürmelerini istemişti. Ayrıca Başbakan Binali Yıldırım da 2018 yılı mayıs ayında TBB olarak kısaltılan Türkiye Bankalar Birliği’nin 61. Olağan Genel Kurulu’nda bir konulma yaparak aynı çağrıda bulundu. Bankaların konut kredisi faizleri Ziraat Bankası’nın liderliğinde 10 Mayıs 2018 tarihinden başlamak üzere yüzde 1’in altına indi. Ziraat Bankası’nı Şekerbank, Halkbank, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Ziraat Katılım Bankası da izledi ve bu bankaların konut kredisi aylık faiz oranları yüzde 1 oranının altına indirildi.

Şimdi Bankaların Konut Kredisi Faizleri Ne Kadar?

  • Şu tarihlerde Ziraat Bankası’nın ve Halkbank’ın konut kredisi faiz oranları aylık yüzde 0.98 oranında devam ediyor.
  • 11 Mayıs 2018 tarihinde vadesi 10 yıl olan konut kredisi finansmanındaki katılım payını aylık yüzde 0.98’e indiren Ziraat Katılım Bankası’nın şimdiki oranı yüzde 1.42 olarak belirlendi.
  • Mayıs ayında atlık konut kredisi katılım payını düşüren Vakıf Katılım Bankası’nın şu tarihlerdeki oranı yüzde 1.49’a yükseltildi.
  • 14 Mayıs 2018 tarihinde 500 bin liraya kadar ve 120 ay vadeli olan konut kredisi faizlerini aylık yüzde 0.98’e düşürdüğünü açıklayan Vakıfbank’ın güncel faiz oranı yüzde 1.51 olarak değişti.
  • TEB olarak bilinen Türk Ekonomi Bankası 60 ay vadeli konut kredilerinde aylık faizi yüzde 0.99’a çekmişti. Ancak şu anda bu oran yüzde 1.63’e yükseldi.
  • Şekerbank’ın 10 Mayıs 2018’de yüzde 0.98’e çekilen konut kredisi aylık faiz oranı yeniden yüzde 1.95 oranına çıktı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...