Ana Sayfa Gündem TEB Şubeleri Fujitsu ile Dijitalleşiyor! VTM’ler Hayata Geçirildi!

TEB Şubeleri Fujitsu ile Dijitalleşiyor! VTM’ler Hayata Geçirildi!

-

TEB ve Fujitsu’nun ortak projesi olan Sanal Vezne Makinesi hayata geçirildi.

TEB VTM’leri Şubelerde Kullanılacak

Türk Ekonomi Bankası (TEB) ile Fujitsu ortak bir projeye imza attılar. VTM kısa adı ile hayata geçirilen Sanal Vezne Makinesi ile teknolojinin gücünden yararlanılarak fiziksel banka şubelerindeki verimin artırılması amaçlandı. Mobil bankacılığın ve internetin gün geçtikçe daha çok kullanılır hale geldiği günümüzde vatandaşların halen büyük bir kısmı bankacılık işlemlerini banka şubelerinden yapmayı tercih ediyor. TEB de bu durumdan yola çıkarak müşterilerine sunduğu hizmetleri geliştiriyor. Hizmet kalitesinden ödün vermeksizin banka şubelerinde oluşan maliyetlerin dengelenmesi ve şubelerdeki verimin artırılması için Fujitsu ile birlikte Sanal Vezne Makinesi adlı proje hayata geçirildi.

Müşteriler Bankacılık İşlemlerini VTM’lerden Yapabiliyor

Sanal Vezne Makinesi projesinde Türk Ekonomi Bankası ve Fujitsu’nun ortak çalışmaları sonucunda yeni nesil bankamatik çözümlerine ağırlık verildi. Bu yönde yapılan çalışmalar doğrultusunda tasarlanan Sanal Vezne Makinesi sahip olduğu güvenlik özellikleri ile merkezi sistemlerle uyumlu halde çalışıyor. Proje dahilinde Sanal Vezne Makineleri oluşturuldu. VTM adı verilen bu makineler sayesinde TEB şubelerine gelen müşteriler kendi hesaplarını kendileri açmak, faturalarını yatırmak ve banka kartlarını ve kredi kartlarını kendileri basmak gibi bankacılık işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Bu sayede banka şubelerinde çalışan personel de başka işlere yönelebiliyor.

TEB Çalışanları Artık Sahaya İnebilecek

TEB Ödeme Sistemleri Geliştirme Yöneticisi Özgür Bilgin Banka’nın yeni projesi hakkında konuştu ve bu projeyi hayata geçirerek TEB Müşteri İlişkileri Yöneticisi konumundaki çalışanların sahaya inme şansı bulduğunu, sahada yeni müşteri kazanımları ve satış alanlarında çalışabileceklerini, bu dijitalleşme adımı ile ayrıca TEB şubelerindeki verimliliğin artırılmasının ve müşterilerin işlerinin daha kolay hale getirilmesinin de amaçlandığını, TEB müşterileri için Türk Ekonomi Bankası’nın şubelerinde yeni bir dijital yolculuk deneyiminin hazırlandığını söyledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,263BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler