Danıştay Başkanlığı Lise Mezunu Memur Alımları! Son Başvuru 1 Hafta Sonra!

0

Danıştay Başkanlığı memur alımları yapacağını duyurdu. Öncelikle internetten başvuru formunun doldurulması zorunludur. Kamu iş ilanları şartları için detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Danıştay Başkanlığı Memur Alımları

Danıştay Başkanlığı memur alımları için aranan şartların en başında Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde bulunan tüm şartları taşımaktı. Şartları taşıyan adaylar sınava tabi tutulacak olup, sınav gününde adayların 35 yaşını bitirmemiş olmaları istenmektedir.

Kamu personel alımı için adaylardan KPSS Şartı aranmaktadır. 2016 KPSS’de yeterli puan notunu alınmış olması önemlidir. Bu not ise en ez 60 olarak belirlenmiştir.

Arşiv Araştırması sorumlusu alınacak olup, adayların en az lise mezunu olmaları istenmektedir. Buna ek olarak da kamu iş ilanları koşullarında E sınıfı sürücü belgesi zorunluluğu belirtilmiştir.

Kamu Personel Alımları için Başvuru Tarihi

Danıştay Başkanlığı iş ilanları için başvurular 9 Temmuz 2018 Pazartesi günü saat 09.00’da başlayacaktır. Son başvuru tarihi ise 16 Temmuz pazartesi akşam saat 17.00 olarak belirlenmiştir. Memur iş ilanı başvuruları mesai saatleri için yapılacak olup, sadece internet sitesinden adayların başvuru formlarını eksiksiz doldurmaları, çıktısını almaları, imzalı ve fotoğraflı olarak Danıştay Başkanlığı’na göndermeleri gerekmektedir.

Danıştay Başkanlığı Lise Mezunu Memur Alımları için İstenen Belgeler

  • Memur alımları için istenen belgeler arasında;
  • Başvuru formu,
  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
  • 2016 yılına ait olan KPSS sonuç belgesi,
  • Sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi,
  • Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu.

Memur alımları için istenen belgeler eksiksiz olmalıdır. Aksi halde yapılan başvurular şartlar uygun olsa bile geçersiz sayılacaktır. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıdan yararlanabilirsiniz.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?bc318c6b-e4ac-4a12-9b5f-a1f60c686365
Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın