Ana SayfaGündem15.000 ATM’den Ücretsiz İşlem Dönemi Başlıyor!

15.000 ATM’den Ücretsiz İşlem Dönemi Başlıyor!
1

-

Türkiye’nin mevduat ve katılım alanındaki kamu bankaları tarafından imzalanan protokol ile birlikte ülke genelindeki 15 bin ATM’den para çekme, para yatırma gibi kart işlemleri için ücretsiz bir dönem başlıyor.

Türkiye’de hizmet veren kamu bankaları arasında mevduat alanında Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, katılım bakası alanında ise Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası ortaklığında imzalanan protokol ile birlikte, 5 bankanın sahip olduğu toplam 15 bin ATM üzerinden kart işlemlerinin ücretsiz bir şekilde yapılması için yeni bir döneme adım atılıyor. ATM’lerden ücretsiz işlem gerçekleştirmek için bu beş adet bankadan herhangi bir tanesinin müşterisi olunması gerekiyor.

Ortak ATM Kullanımında Büyük Adım!

İmzalanan protokol ile birlikte kamu bankalarından beş tanesinin herhangi bir tanesinin müşterisi, diğer dört adet bankaya ait olan ATM’leri de ücretsiz bir şekilde kullanabilecek. Bu protokol öncesinde uygulanmakta olan Ortak ATM Sistemi’nde vatandaşlar farklı ATM’lerden yapacakları işlemlerde belirli bir miktarda komisyon ödemesi gerçekleştiriyordu.

Atılan yeni adım ile birlikte Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası müşterilerinin her biri, Türkiye genelinde yer alan toplamda 15 bin adet ATM’den tüm işlemleri ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilecek. Yapılabilecek işlemler arasında para yatırma-çekme, kredi kartı borç ödeme-sorgulama gibi işlemlerin her birine yer verilecek.

Türkiye’nin En Büyük ATM Ağı Kurulmuş Oluyor!

Konu hakkında açıklamalar yapan Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, imzalanan bu protokol ile birlikte Türkiye genelindeki en büyük ATM ağının kurulmuş olunduğunu, Ziraat Bankası olarak bu ağa katılmaktan yana mutlu olduklarını, ATM’lerin her kesim tarafından artık daha kolay erişilebilir olacağını, ücretsiz kullanım sayesinde vatandaşların alışkanlıklarının değişmesinin de beklendiğini ifade etti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,255BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
39TakipçilerTakip Et
2,412TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol