Ana SayfaBankacılık2020 Yapı Kredi Bireysel Emeklilik ve Tüm Detayları!

2020 Yapı Kredi Bireysel Emeklilik ve Tüm Detayları!
2

-

Yazımıza Bireysel Emeklilik Nedir? Sorusunun cevabı ile başlıyoruz. Vatandaşların, kazançlarının bir kısmını bankaya ya da banka gibi kuruluşa ödeyerek ilerleyen süreçlerde emekli olabilmelerini düzenleyen sisteme Bireysel Emeklilik denir. Bir çok banka bu hizmeti sunmaktadır. Bunlardan biri de güncel 2020 Yapı Kredi Bireysel Emeklilik olarak bilinmektedir. Şimdi akla takılan tüm soruların cevaplarını tek tek yanıtlayacağız.

Çalışma hayatı gibi uzun ve aktif dönem olan emeklilik döneminde de, yaşam standartları korunarak, çalışma temposundan dolayı emeklilik günlerine ertelenen pek çok şeyi yapmak herkesin en doğal hakkı. Bireysel emeklilik ile kişiler bugünden itibaren yapacakları birikimler sayesinde hem emeklilik dönemlerinde yaşam standartlarını teminat altına alabilir hem de öncesinde gerçekleştirilemeyen pek çok hayal gerçeğe dönüşür.

2020 Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Planları

Her sene olduğu gibi bu senede müşterilerine ne iyi imkanları sunmak için büyük çaba sarf eden Yapı Kredi Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi ile kişilere avantajlı birikim yapma imkanı sağlıyor. Peki 2020 Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Sistemi neler sunuyor?

Hem kişiye özel plan hem de safran plan imkanı sunuyor. Detaylandıracak olursak;

Yapı Kredi Kişiye Özel Bireysel Emeklilik:

 • Katkı payı miktarı 125 TL’dir.
 • Katkı payı her ay düzenli olarak, 3 ayda bir ya da 6 ayda bir ödenebilir. Aynı zamanda kredi kartından da otomatik ödeme talimatı verilebilir.
 • Anlaşmalı sağlık kurumlarından indirim, katkı payı güvencesi ve Asistans Hizmetleri verilir.
 • Sözleşmenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 3 sene içinde ayrılanlar aylık brüt asgari ücretin yüzde 75’lik kısmını, 3 seneyi doldurup 5 sene içinde ayrılanlar ise aylık brüt asgari ücretin tutarının yüzde 50’lik kısmını ödeyeceklerdir.
 • Katkı payı üzerinde yönetim gider kesintisi yoktur.
 • En yönetim gider kesintisi yok

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Safran Plan:

 • Safran Bireysel Emeklilik Planı’nda en az ödenmesi gereken katkı payı miktarı 125 TL’dir.
 • Zorunlu başlangıç fonu bulunur. Bu tutar 000 TL’dir.
 • Kişiye özelde olduğu gibi aylık, 3 aylık ve 6 aylık dönemlerde ödeme yapılabilir. Aynı zamanda otomatik ödeme talimatı da verilebilir.
 • Anlaşmalı Sağlık kurumlarından indirim, katkı payı güvencesi ve Asistans Hizmetleri bulunur.
 • BES’ten erken ayrılanlardan asgari brüt tutarın bir kısmı alınır. Bu pay kişiye özel düzenlenenle aynı oranlardadır.
 • Yapı Kredi Kişiye Özel Bireysel Emeklilik Planı’ndan farkı Müşteri Danışmanlığı Hizmeti verilir.

Yapı Kredi Bankası Bireysel Emeklilik Sistemine Devlet Katkısı!

Her sene sürekli yükselen tüketime karşın olarak tasarrufa destek verildiği yeni döneme giriyoruz. Artık vatandaşların yaptıkları tasarruflara BES ilce yüzde 25 oranında devlet desteği sağlanacak. Yani bankaya yatırılan her katkı payının yüzde 25’i kadar da devlet katkısı verilecek.

Çalışmıyorum, Devlet Destekli Bireysel Emeklilik Sistemi’nden Yararlanabilir miyim?

Devlet destekli BES’ten yararlanmak için gelir vergisi mükellefi ya da çalışan olmak zorunda değilsiniz. Yani çalışmasınız da bu imkandan yararlanabilirsiniz.

Aynı zamanda devlet katkı ve getirileri üzerine haciz konulamaz, rehin alınamaz. Yani haciz gelirse BES’e bir şey olmaz.

Devlet katkısı ile yatırdığınız her 100 TL 125 TL, her 200 TL 250 TL, 500 TL 625 TL, 1.000 TL 1.250 TL olacaktır. Teşvik katkı payının en fazla dörtte biri kadardır.

2020 Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası Bireysel Emeklilik başvurusu yapmak için 18 ve üzeri yaşta olmanız gerekmektedir.

Bireysel Emeklilik başvurusu Yapı Kredi müşteri hizmetlerine bağlanarak, banka şubeleri ziyaret edilerek ya da internet sitesi, internet şubesi, mobil uygulama, ATM’leri kullanarak yapmak mümkündür.

BES Başvurusunda size emeklilik hakkında beklentileriniz, ortalama aylık geliriniz, risk profiliniz, öncelikleriniz ve tüm kişisel ihtiyaçlarınız sorulacaktır. Buna göre de en uygun BES planı hazırlanacaktır.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Önceki İçerikBankada Gişeden Yükselmek
Sonraki İçerikNefes Kredisi Nedir?

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,361TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol