2020 Yapı Kredi Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi Başvuru, Başvuru İptali ve Faiz Oranları!

0

Bireysel Emeklilik Sistemi, bireylerin çalışma hayatı boyunca elde ettiği gelir sayesinde sahip olduğu refah seviyesini, emeklilik döneminde de sürdürebilmesini sağlayan bir tür tasarruf sistemidir. Yapı Kredi Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi de, hemen hemen her banka tarafından verilen bu hizmetlerden biridir.

Yapı Kredi Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi

Yapı Kredi Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi sayesinde bireylerin bugünden itibaren yapmış oldukları birikimler ile hem emeklilik dönemindeki yaşam standartlarını güvence altına alacak nakit birikimi elde etme imkanına, hem de çalışma temposundan ötürü bu döneme ertelenen pek çok plan ve programı yerine getirme imkanına sahip olunmaktadır.

Yapı Kredi BES’de bireyler sisteme dahil olarak birikim yapacakları emeklilik fonunu tercih etmekte ve birikimlerini bu fonlar üzerinde değerlendirmektedir. Bu sayede şimdiden emeklilik dönemi için birikim yapılmaya başlanmaktadır.

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Başvuru ve İptali Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi BES Başvuru otomatik olarak yapılabildiği gibi, bireylerin tercihi üzerine şahsen de yapılabilmektedir. Normal şartlarda hayata geçirilen son düzenleme ile çalışmakta olan bireysel BES’e otomatik olarak katılım sağlamaktadır. Dışardan katılım sağlayacak olan bireylerin ise şahsen Yapı Kredi şubesine giderek müşteri temsilcisine başvuruda bulunması gerekmektedir. Bireyler gerekli kimlik ve diğer bilgileri müşteri danışmanı ile paylaşıp fon tercihi yapmakta ve sözleşme imzalamaktadır.

Yapı Kredi BES iptali sms hakkında ise net bir bilgi verilmemekle beraber bireyler şubelere şahsen müracaat ederek de iptal talebinde bulunabilmektedir. Sisteme dahil olan her bir bireyin ilk 2 ay içerisinde Yapı Kredi BES cayma hakkı mevcuttur. 2 ay sonrasında ise belirli koşullar dahilinde Yapı Kredi BES cayma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Faiz Oranları ve Getirisi

Yapı Kredi Bireysel emeklilik sisteminde devlet tarafından sağlana katkı oranı yüzde 25’tir. Bunun dışında profesyonel Fon Yöneticileri tarafından bireylere özel olarak danışmanlık hizmeti verilmekte ve bireye en uygun yatırım fonu tercih edilmektedir. Bahsi geçen bu fonların da getirisi birbirine göre değişiklik göstermektedir. Yapı Kredi BES ile alakalı olarak detaylı bilgi ise banka şubelerinden verilmektedir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın