Ana SayfaKrediler36 Ay Vadeli 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi En Uygun Banka Seçenekleri

36 Ay Vadeli 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi En Uygun Banka Seçenekleri
3

-

İhtiyaç kredisi, tüketicilerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilmek üzere nakit akışı sağlayan bir bankacılık kredi ürünü olarak tanımlanmaktadır. Bankaların, müşterilerine özel olarak sunmakta olduğu bu ihtiyaç kredisi sayesinde, tüketiciler az miktarda ve düşük banka faiz oranları ile kredi kullanabilmektedir.

36 Ay Vadeli 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bankalar, müşteri çekebilmek ve müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek üzere çeşitli kredi imkanları sunmaktadır. 36 ay vadeli 10 bin TL ihtiyaç kredisi de, bankaların sunmuş olduğu bu kredi imkanlarından yalnızca biridir.

Tüketiciler, kredi başvurusu yapmak üzere bankalara müracaat ettiklerinde, kendi finansal durumlarına göre bir ödeme planı oluşturmaktadır. Örneğin; 10 bin TL ihtiyaç kredisini 36 ay içerisinde ödeyebileceğini düşünen tüketici, bankadan 36 ay vadeli 10 bin TL ihtiyaç kredisi talep etmektedir. Alınan başvuru değerlendirme sürecine alınarak, tüketicinin talep ettiği krediyi, talep ettiği süre içerisinde ödeyip ödeyemeyeceği üzerine araştırma yapılmaktadır. Başvurusu onaylanan tüketici, düşük banka faiz oranları ile 36 ay vadeli 10 bin TL kredi kullanabilmektedir.

36 Ay Vadeli 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Banka kredileri arasında yer alan 10 bin TL ihtiyaç kredisi için, bankalar kendi çıkarları doğrultusunda faiz oranları uygulamaktadır. Banka faizleri dönem dönem değişiklik gösterebilirken, bankalar bu kapsamda müşteri çekebilmek için kampanyalar da düzenlemektedir. İhtiyaç kredisinde uygulanan en güncel ihtiyaç kredisi faizleri oranları ise; Ziraat Bankası yüzde 1,73, Halkbank yüzde 1,63, Vakıfbank yüzde 1,84, QNB Finansbank yüzde 1,79, ING Bank yüzde 1,84 civarında banka faiz oranları uygulamaktadır.

36 Ay Vadeli 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Banka kredilerinden olan 36 ay vadeli 10 bin TL ihtiyaç kredisi, genellikle en uygun kredi veren bankanın belirlenmesi sebebi ile gerçekleştirilmektedir. Genellikle faiz oranları esas alınarak yapılan hesaplama işlemine örnek verilecek olursa; Halkbank’tan çekilecek olan banka kredilerinde yüzde 1,63 faiz uygulanmaktadır. Buna göre; kredinin toplam geri ödemesi 14 bin 24 lira 22 kuruş olurken, aylık taksit tutarı ise 389,56 TL’dir. Öte yandan kredinin toplam masrafı 206 TL, tahsis ücreti 50 TL ve sigorta prim bedeli ise 256 TL’dir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,251BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
39TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol