Ana SayfaBankacılık2019 Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi Başvuru, Başvuru İptali ve Faiz Oranları!

2019 Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi Başvuru, Başvuru İptali ve Faiz Oranları!
2

-

Bireysel emeklilik sistemi, bireylerin emeklilik döneminde daha rahat ve konforlu bir yaşam sürdürebilmeleri adına, çalışma hayatı boyunca elde etmiş oldukları gelirlerin bir kısmı ile tasarruf yapılmasını sağlanan bir sistemdir. Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi de, bankalar tarafından bu alanda sunulan hizmetlerden biridir. Bahsi geçen bu sistem sayesinde bireyler emekli olduğunda ekstradan toplu para ya da maaş alabilmektedir.

Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi

Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi, daha bugünden geleceğe yatırım yapmayı sağlayan, bireylerin emeklilik döneminde ek gelir elde ederek daha rahat bir yaşam sürdürmelerine olanak sağlanan bir sistemdir.

Akbank BES’te bireyler tercih edecekleri yatırım fonları üzerinde birikimlerini değerlendirirken, devlet tarafından da aynı zamanda bu birikimlere yüzde 25 oranında destek sağlanmaktadır. Sistemde kalma şartlarını yerine getiren bir birey, Akbank BES’ten emekli olacağı zaman devlet yüzde 25 civarında katkı sağlamaktadır. Örneğin bu durumda sistemde emekli olan bir birey 100 bin TL birikim yapmış ise, devletin katkısı ile beraber bu miktar 125 bin TL’yi bulmaktadır.

Akbank Bireysel Emeklilik Başvuru ve İptali Nasıl Yapılır?

Akbank bireysel emeklilik sistemine başvuru otomatik olarak yapılabildiği gibi, dışardan katılımlarda bireylerin şahsen banka şubelerine müracaat etmesi gerekmektedir. Akbank bireysel emeklilik başvurusu yapan bireyler gerekli bilgi ve evraklar ile beraber sözleşme yapmaktadır. Bu sayede Akbank bes başvurusu yapılmış olacaktır.

Sisteme dahil olmanın bir diğer yolu ise otomatik katılımdır. Akbank maaş müşterileri otomatik olarak bu sisteme katılım sağlarken, bankadan aldıkları maaşlarından Akbank bes kesintisi yapılarak birikim sağlanmaktadır.

Akbank bes iptali ise yine bireyin şahsen banka şubelerine müracaat etmesi ve iptal talebinde bulunması gerekmektedir. Gerekli olan belgelerin ve işlemlerin yerine getirilmesi ile sistemin iptali gerçekleştirilebilmektedir.

Akbank Bireysel Emeklilik Faiz Oranları ve Getirisi

Akbank bireysel emeklilik sisteminin getirisi, tercih edilen bankanın yatırım fonlarına göre değişiklik göstermektedir. Bunun ile beraber sistemin getirisi, bireylerin birikimi + yüzde 25 devlet katkısıdır. Bireylerin yatırımları, uzman yöneticiler tarafından yönetilmektedir. Akbank bireysel emeklilik faiz oranları hakkında detaylı bilgi edinebilmek için banka ile iletişime geçmek gerekmektedir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol