Fibabanka’nın 2018 1. Yarıyıldaki Net Kârı 79,3 Milyon TL

0

Fibabanka’nın 2018 1. Yarıyıldaki vergi önceki kârı 115,2 milyon lira olarak açıklandı. Bu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27 fazlası olup, bankanın net kârı ise 79,3 milyon lira olarak açıklandı.

Fibabanka’nın 2018 1. Yarıyıldaki Net Karı 79,3 Milyon TL

Fibabanka’nın haziran dönemi sonundaki aktiflerinin toplamı 21,7 milyar lira seviyesine ulaştı. Kredi portföy büyüklüğünü 15,1 milyar lira seviyesine çıkartan bankanın kredilerinin toplam aktifleri içindeki payı ise yüzde 70 olarak açıklandı. Söz konusu dönemdeki pasiflerin yüzde 47’sini müşteri mevduatları oluşturdu. Müşteri mevduatları ise 10,2 milyar lira olarak açıklandı.

2018 1. Yarıyıl verileri hakkında değerlendirmelerde bulunan Fibabanka Genel Müdürü Ömer Mert, açıklanan sonuçlardan son derece memnun olduklarını, bankanın orta ölçekli banka olma amacına uygun bir şekilde bu sene de istikrarlı büyümesini devam ettirdiğini, ürün çeşitliliği, dijitalleşme ve tabana yayılmayı yükseltmenin 2018 hedefleri arasında yer aldığını söyledi.

Geçen sene başlanılan şube haricinde oluşturulan kanallar yani sms, mağaza ve web gibi kanallarla yeni müşteri kazanma çalışmalarının bu sene de devam ettiğini söyleyen Mert, inovasyon ruhu yenilikçi ürün ve hizmetlerin ön planda bulunduğunu belirtti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın