Ana SayfaKrediler36 Ay Vadeli 15 Bin TL İhtiyaç Kredisi En Uygun Banka Seçenekleri

36 Ay Vadeli 15 Bin TL İhtiyaç Kredisi En Uygun Banka Seçenekleri

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

İhtiyaç kredisi, tüketicilerin eğitim, alışveriş, evlilik, kariyer gibi pek çok nedenden ötürü doğan nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına bankalar tarafından sunulan kredi ürünlerinden biridir. Tüketiciler ihtiyaç kredisi kullanırken, kendi ihtiyacına ve durumuna göre bir meblağ adına başvuru yapmakta ve vade sayısını da buna göre belirlemektedir. Dolayısıyla 36 ay vadeli 15 bin TL ihtiyaç kredisi, tüketicilerin tercihine kalmış bir kredi miktarıdır.

36 Ay Vadeli 15 Bin TL İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Tüketiciler bankalara kredi başvurusunda bulunurken, ihtiyaçları kadar bir tutar belirtmekte ve ödeme gücüne, finansal durumuna göre vade sayısı talep etmektedir. Bu durum bir örnek ile açıklandığında, 36 ay vadeli 15 bin TL ihtiyaç kredisi, tamamen tüketicinin talebi doğrultusunda oluşturulan bir kredi türüdür.

Fakat banka kredilerinin miktarı ve vadesi sayısının belirlemesinde tüketicinin kredi notunun büyük rol oynadığı da bilinmektedir. Kredi notu yüksek ya da yeterli olan her tüketici, tüm bankalar üzerinden 36 ay vadeli 15 bin TL ihtiyaç kredisi kullanabilmektedir. Bu banka kredilerini kullandıran bankalara örnek gösterilecek olursa; Ziraat Bankası, Vakıfbank, QNB Finansbank, Halkbank, Ziraat Katılım, ING Bank, Yapı Kredi Bankası gibi bankalardır.

36 Ay Vadeli 15 Bin TL İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Bankalar 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullandırırken tüketicilere çeşitli banka faiz oranları uygulamaktadır. Bankalarda dönem dönem kampanyaya giren banka faiz oranları, bankalar arası rekabetten ötürü değişiklik göstermektedir. Günümüzde en güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ise; Ziraat Bankası’nda yüzde 1,73, Halkbank’ta yüzde 1,63, Vakıfbank’ta yüzde 1,84, ING Bank’ta yüzde 1,84, QNB Finansbank’ta ise yüzde 1,79’dur.

36 Ay Vadeli 15 Bin TL İhtiyaç Kredisi Hesaplama

36 ay vadeli ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi genellikle en uygun kredi veren bankanın belirlenmesi ve ödeme planı hakkında bilgi sahibi olabilmek için yapılmaktadır. Hesaplama işleminde banka faizleri esas alınırken bu duruma bir örnek gösterilecek olursa; QNB Finansbank’tan kredi kullanacak olan bir birey yüzde 1,79 civarında banka faizleri ile karşılaşmaktadır. Buna göre 15 bin TL kullanılacak olan kredinin toplam geri ödeme miktarı 21 bin 692,59 TL’dir. Bu durumda aylık ödenecek olan taksit tutarı 602,57 TL olurken, kredi tahsis ücreti ise 75 TL olacaktır.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.