Ana SayfaKredi KartlarıKredi Kartı Taksitlendirme ve Yapılandırmalarına Düzenleme!

Kredi Kartı Taksitlendirme ve Yapılandırmalarına Düzenleme!
K

-

Kredi kartı taksitlendirme ve yapılandırma sürelerinde BDDK tarafından değişiklik yapıldı. Artık elektronik eşya alımlarında kredi kartı taksitlendirmesi nakit çekimlerde 3 aydan fazla, vergi ödemelerinde ise 9 aydan fazla yapılamayacak.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından kredi kartı taksitlendirme ve yapılandırma, kredi vadeleri ve yapılandırmalarının maksimum limitlerine sınırlama getirildi. Artık tüketici kredileri 48 ay vadeli alınamazken, kredi kartı taksitlendirmeleri ise 12 aydan uzun olmayacak.

Kredi Kartı Taksitlendirme ve Yapılandırma Düzenlemesi

Kredi kart taksitlendirme süreleri değişti. Artık mal ve hizmet alımları sonrasında borçların taksitlendirmesi ve yapılandırma 12 aydan fazla olmayacak. Bu sınır alınacak olan mal ve hizmete göre değişkenlik gösterecek. Bunlar ise şu şekilde;

  • Elektronik eşya alımlarında kredi kartı taksitlendirmesi en fazla 3 ay,
  • Bilgisayar alımları, kulüp ve derneklere yapılan ödemeler, havayolları, taşımacılık ve konaklama, seyahat acenteleri harcamalarında kredi kartı taksitlendirmesi en fazla 6 ay,
  • Sağlık ve sosyal hizmetlere ilişkin yapılan tüm harcamalar ve sağlık ürünlerin alımı, vergi ödemelerinde en fazla 9 ay.

Bazı ödemelerde ise artık kredi kartı taksitlendirmesi yapılmayacak. Bunlar ise şu şekilde;

  • Kuyum harcamaları,
  • Telekomünikasyon harcamaları,
  • Doğrudan pazarlamaya ilişkin tüm harcamalar,
  • Yurt dışında yapılan yemek, gıda, alkollü içecek ve akaryakıt harcamaları.

Kurumsal kredi kartıyla yapılan mal ve hizmet alımlarında (belli bir tutarın ödemesinin yapılması da dahil olmak üzere) nakit çekimlerde taksitlendirmeler 9 aydan fazla olmayacak.

Yapılandırmalar da taksitlendirme süreleri için belirlenen dışına çıkmayacak.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,260BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
39TakipçilerTakip Et
2,412TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol