Ana SayfaKrediler24 Ay Vadeli 15 Bin TL İhtiyaç Kredisi En Uygun Banka Seçenekleri

24 Ay Vadeli 15 Bin TL İhtiyaç Kredisi En Uygun Banka Seçenekleri
2

-

İhtiyaç kredisi, tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına bankalara başvuru yapmış olduğu banka kredilerinden biridir. Bankalar, tüketicinin belirli şartları yerine getirmesi halinde, dilediği vade ve miktarda ihtiyaç kredisi kullandırabilmektedir. 24 ay vadeli 15 bin TL ihtiyaç kredisi de,  tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda talep ettiği, bankaların ise bu talebi yerine getirdiği bir kredi örneğidir.

24 Ay Vadeli 15 Bin TL İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Günümüzde pek çok banka, finansal durumu yerinde olan ve kredi notu yeterli ya da yüksek olan tüketicilere 24 ay vadeli 15 bin TL ihtiyaç kredisi kullandırabilmektedir. Bu banka kredilerinde, kullanılacak olan kredinin miktarı ve vade sayısı, tüketicinin ihtiyacına göre belirlenirken, bu talebin banka tarafından onaylanması da, yine tüketicinin kredi notuna ve finansal durumuna göre gerçekleştirilmektedir. Kredi notu yeterli olan ve ödeme durumu da var olan tüketicilere her banka tarafından 24 ay vadeli 15 bin TL ihtiyaç kredisi kullandırabilmektedir. Bu bankalara örnek gösterilecek olursa; Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, ING Bank ve QNB Finansbank, bu bankaların başlıcalarındandır. Üstelik bu bankalar kredilerini, çeşitli banka faiz oranları doğrultusunda kullandırmaktadır.

24 Ay Vadeli 15 Bin TL İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

24 ay vadeli 15 bin TL ihtiyaç kredisinde banka faiz oranları, bankasına göre değişiklik göstermektedir. Her banka, kendi çıkarları doğrultusunda banka faizleri belirlerken, Ziraat Bankası 24 ay vadeli 15 bin TL ihtiyaç kredisi için yüzde 1,97, Vakıfbank yüzde 1,97, Halkbank yüzde 1,95, ING Bank yüzde 2,49 ve QNB Finansbank yüzde 2,38 civarında banka faizleri uygulamaktadır.

24 Ay Vadeli 15 Bin TL İhtiyaç Kredisi Hesaplama

24 ay vadeli 15 bin TL ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi, genellikle en uygun kredi veren bankanın belirlenmesi, tüketicinin kullanacağı kredide ödeme planı, kredinin geri ödemesinin nasıl olacağı gibi konularda bilgi sahibi olabilmek adına gerçekleştirilen bir işlemdir. İhtiyaç kredisi faiz oranları esas alınarak gerçekleştirilen bu işleme bir örnek gösterilecek olursa; özel sektör çalışanlarının Halkbank’tan çekecek olduğu kredide yüzde 1,95 faiz oranı uygulanmaktadır. Buna göre tüketicinin toplam yapacağı geri ödeme 19.774,54 TL olurken, aylık olarak ödemesi gereken taksit miktarı ise 823,94 TL’dir. Üstelik kredi başvurusunun toplam masrafı da 231 TL’yi bulacaktır.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol