Ana Sayfa Sağlık Mutlu ve Huzurlu Yaşamanın Anahtarı AFFETMEK

Mutlu ve Huzurlu Yaşamanın Anahtarı AFFETMEK

‘Geçmişi Serbest Bırak, Özgür Kal’ temasıyla işlenen etkinlikte, Kişisel Gelişim Uzmanı İkbal Kaya, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Tanyer İnşaat’ın prestij projesi Asma Bahçeler’de katılımcılara affetmenin erdemlerini ve hayata kazandırdıklarını aktaran Kaya, birçok sağlık probleminin altında geçmişten gelen kırgınlıkların ve öfkelerin yattığını söyledi. İnsanın affederek kendini gelecekte karşılaşılması muhtemel onlarca sağlık probleminden kurtarmış olduğunun altını çizen İkbal Kaya, “Affederek, kanser, ülser, reflü, sinirsel rahatsızlıklar, mide ve sindirim problemleri, hafızayla ilgili sorun, cilt sorunları ve daha birçok sağlık sorununa ‘dur’ demiş oluruz” dedi. Acıları unutmanın neden bu kadar zor olduğunu anlatan Kaya, “insanların günü yaşamaya başlamadıkça, geçmişi unutmayı ve bağışlamayı başaramayacaklarını” dile getirdi.

Affetmenin uzun yaşamın ilk anahtarı olduğunu anlatan Kaya, şunları söyledi:
“İnsanın ruh haliyle sağlığı arasında hafife alınamayacak derecede bir bağ vardır. Bizim negatif duygu ve düşüncelerimiz bizleri, hem psikolojik, hem de fizyolojik açıdan etkiler. Dolayısıyla birini affetmediğimiz zaman vücudumuzda bazı tepkimeler meydana gelir. Bu konuda yapılan pek çok araştırmaya göre, negatif duygular kişilerin hormonal dengelerini bozuyor ve bu dengenin bozulmasıyla birlikte bağışıklık sistemimizde de sorun ortaya çıkmaya başlıyor.”

AFFEDİN, YENİ BİR SAYFA AÇIN
İnsanların sadece affederek, kendisini gelecekte karşılaşılması muhtemel onlarca sağlık probleminden kurtarmış olduğunu vurgulayan Kaya, şunları söyledi:
“Affettiğiniz de insanların acıdığı, üzüldüğü, güçsüz ve zavallı biri olma imajını yıkmış olursunuz. Affettiğiniz de, hayatınızda yepyeni bir sayfa açarsınız. İnsanlar sizin yıkılmadığınızı, dimdik ayakta durduğunuzu görür. Affetmiş olmakla kendinize çok büyük bir değer vermiş olursunuz. Geçmişin kırıntılarıyla yaşayan biri değil, geleceğe umutla bakan biri olursunuz. Bu da kendinize verebileceğiniz en büyük hediyedir. Affederek önünüzde yepyeni olasılıkları var etmeye başlarsınız. Çekim yasasının olumsuz anlamda işlemesini sağlayan en büyük virüsten kendinizi kurtarırsınız. Affetmekle size zarar verdiğini düşündüğünüz insanlara karşı küçülmeyerek kendi gücünüzün farkında olursunuz.” 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,814BeğenenlerBeğen
11,484TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,482TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler