Ana SayfaDiğer İş İlanlarıİŞKUR Kamu Personeli Alımı Sınavı Tüm Detaylar!

İŞKUR Kamu Personeli Alımı Sınavı Tüm Detaylar!

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenecek kamu personel alımı sınavı ile 35 kişilik uzman yardımcısı istihdam edilecek.

-

İŞKUR olarak kısaltılan Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenecek sınavla 35 kişilik uzman yardımcısı istihdam edilecek.

İŞKUR 35 Kişilik Kamu Personeli İstihdam Edecek

İŞKUR kamu iş ilanları kapsamında yaptığı duyuruda düzenlenecek olan sözlü sınavla Genel İdare Hizmetleri’nde 6. – 7. – 8. Derecedeki kadrolarda görev verilmek üzere 35 kişinin istihdam edileceğini, sınavın KPSS puan türlerine göre düzenleneceğini bildirdi. İŞKUR personel alımı sınavı ile üniversitelerin Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun 10 kişi, İktisat bölümünden mezun 10 kişi, Kamu Yönetimi – Siyaset Bilimi v Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun 6 kişi, Maliye bölümünden mezun 4 kişi, Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun da 5 kişi olmak üzere toplam 35 kişi işe alınacak.

İŞKUR Sınavı Başvuru Şartları Nelerdir?

İş ilanları ile ilgilenen ve İŞKUR bünyesinde düzenlenecek olan kişiler için hazırlanan sınava katılmak isteyenlerin 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde yazılı olan şartları yerine getiriyor olması, 1 Ocak 1984 tarihi ve sonrasında doğmuş olması, üniversitelerin yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olması, sınavda baz alınacak olan KPSS puan türlerinden en az 80 puan ya da daha fazla almış olması gerekiyor.

İŞKUR Kamu Personeli Sınavına Nasıl Başvuru Yapılır?

Kariyer planları içinde devlet memuru olmak bulunan kişiler İŞKUR tarafından düzenlenecek olan bu sınava 18 Ocak 2019 tarihine kadar iskur.gov.tr internet adresinden “Duyurular” kısmından online olarak başvuru yapabiliyorlar. Bu başvuru şekli haricinde kargo, posta ya da bizzat başvuru kabul edilmiyor. İŞKUR yaptığı duyuruda herhangi bir aksaklığı engellemek için adayların son günü beklemeden başvurularını tamamlamalarını öneriyor.

Bu iş ilanı ilk olarak kamuilan.dpb.gov.tr’de yayınlanmıştır. İş ilanındaki değişiklik ve işe alım şartları tamamıyla ilgili kurumun inisiyatifinde olup, değiştirilme hakkı saklıdır. Aşağıda yer alan bağlantıyı kopyalayıp, tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak ilgili iş ilanının en güncel halini inceleyebilir, aynı zamanda ilana başvuru yapabilirsiniz. Bankaciyim.net’te yer alan diğer iş ilanlarını incelemek isterseniz banka iş ilanları, kamu iş ilanları ve diğer iş ilanları kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

kamuilan.dpb.gov.tr/ilanDetay.aspx?8739f00c-5895-4308-ad3d-33d1319f2118&kk=730

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol