Ana SayfaDiğer İş İlanlarıKamu Personel Alımları ile 80 Kişi İstihdam Edilecek!

Kamu Personel Alımları ile 80 Kişi İstihdam Edilecek!
K

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kamu iş ilanları dahilinde personel alımı yapılacağı duyuruldu.

-

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kamu iş ilanları dahilinde personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Kamuya 80 Kişilik Personel Alımı Yapılacak

Kamu iş ilanları ilgililerinin dikkatinden kaçmayan 80 kişinin istihdam edileceği duyurusu Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapıldı. Duyuruda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na uygun olarak 80 kişinin avukatlık pozisyonunda sözleşmeli kamu personeli olarak istihdam edileceği, yeni kamu personellerinin Adana – Afyonkarahisar – Ağrı – Ankara – Antalya – Artvin – Balıkesir – Bingöl – Bitlis – Bursa – Çorum – Denizli – Diyarbakır – Edirne – Elazığ – Erzurum – Gaziantep- Gümüşhane – Hakkari – Hatay – Mersin – İstanbul – İzmir – Kastamonu – Kayseri – Kırklareli – Kocaeli – Kütahya – Manisa – Kahramanmaraş – Nevşehir – Ordu – Sakarya – Samsun – Sivas – Trabzon – Uşak – Yozgat – Zonguldak – Bayburt – Iğdır – Yalova – Kilis illerinde görev alacakları ve diğer hangi özellikleri taşıyor olmaları belirtildi.

Kamu Personellerinde Aranan Şartlar Nelerdir?

Bakanlık kamu personeli olarak kariyer yapmak isteyen ve başvuru yapan kişilerin devlet memuru olma şartlarını taşımak, 65 yaşını bitirmemiş olmak, erkek adayların askerlik şartlarını yerine getirmesi, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan maaş almıyor olması, gerekiyor. avukat kamu personeli alımları için ayrıca Hukuk Fakültesi mezunu olmak, KPSS ilgili puan türünden puana sahip olmak, avukatlık ruhsatına sahip olmak ya da ruhsat için başvuru yapmış olmak gibi şartları da sağlaması gerekiyor. kamu sözleşmeli personelleri için online sınav düzenlenecek olup, sınav başvuruları 12 Şubat 2019 tarihine kadar yapılacaktır.

Bu iş ilanı ilk olarak kamuilan.dpb.gov.tr’de yayınlanmıştır. İş ilanındaki değişiklik ve işe alım şartları tamamıyla ilgili kurumun inisiyatifinde olup, değiştirilme hakkı saklıdır. Aşağıda yer alan bağlantıyı kopyalayıp, tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak ilgili iş ilanının en güncel halini inceleyebilir, aynı zamanda ilana başvuru yapabilirsiniz. Bankaciyim.net’te yer alan diğer iş ilanlarını incelemek isterseniz banka iş ilanları, kamu iş ilanları ve diğer iş ilanları kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

kamuilan.dpb.gov.tr/ilanDetay.aspx?451f6ae5-d1c0-4919-9537-0b4540247acb&kk=66

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol