Bankacılık Halkbank ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti

Halkbank ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti

Halkbank, ATM’ler aracılığı ile banka hesabından para çekmek isteyen müşterileri için günlük olarak para çekme ve yatırma limiti koymaktadır. Peki bu limit ne kadardır?

Son Güncelleme:

Halkbank, kamu bünyesinde faaliyet gösteren en önemli bankalar arasında yer almaktadır. Türk bankacılık sektöründe sunmuş olduğu kaliteli finans hizmetleri ile sektörün öncü isimlerinden biri haline gelen banka, Türkiye genelinde yalnızca şubeleri ile değil, mobil bankacılık, internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve en yakın Halkbank ATM’leri ile de hizmet sağlamaktadır.

Halkbank ATM Para Çekme Limiti

Halkbank, şehirlere, ilçelere, semtlere, kısacası yaşam alanlarının hemen hemen her köşesine yerleştirmiş olduğu Halk bankası ATM’leri sayesinde kendi müşterilerine ve diğer bankaların müşterilerine çeşitli bankacılık hizmetleri sunmaktadır. ATM’ler üzerinden fatura – kurum ödemelerinden vergi ödemelerine, yatırım işlemlerinden kredi kartı borcu ödemelerine, para transferlerinden para çekme – yatırma işlemlerine varana kadar pek çok işlemi kolaylıkla halledebilmektedir. Banka sunmuş olduğu bu hizmetler arasında Halkbank ATM para çekme limiti getirmektedir. Tüketicilerin ve banka müşterilerinin güvenliği açısından alınan bu Halkbank ATM para çekme limiti, günlük olarak uygulanmaktadır. Yani tüketiciler bir gün içerisinde yalnızca banka tarafından belirlenen limit dahilinde nakit çekimi gerçekleştirebilmekte, limitten fazla çekim işlemleri için de komisyon ödemektedir. Buna göre Halkbank günlük para çekme limiti bin 500 TL kadardır.

Halkbank ATM Para Yatırma Limiti

Halkbank, ATM’lere yatırılacak olan paralar için para çekme işleminde olduğu üzere herhangi bir Halkbank ATM para yatırma limiti getirmemektedir. Tüketiciler ve banka müşterileri, bir gün içerisinde ATM üzerinden hesabına dilediği kadar para yatırabilmektedir. Fakat ATM’lerin toplu olarak paraları kabul etmesi zor olacağından, yatırılacak olan yüksek meblağlardaki paraların bölünerek birkaç seferde yatırılması gerekmektedir. Buna göre Halkbank günlük para yatırma limiti uygulamamakta ve bu konuda müşterilerini serbest tutmaktadır.

Halkbank ATM İşlem Ücretleri

Halkbank ATM’leri genellikle kartsız işlemlerde ve ortak kullanımlarda işlem ücretleri talep etmektedir. Örneğin;

  • Kartsız işlemlerde para yatırma ücreti olarak 4,76 TL ,
  • Ortak kullanımlarda ise kredi kartı borç ödemede 1,04 TL,
  • Para çekme ve yatırma işlemleri için asgari 1,04 TL,
  • Bakiye görüntüleme, kredi kartı borç sorgulama, kredi kartı kullanım limiti görüntüleme işlemleri için ise 0,27 TL kadar işlem ücreti almaktadır.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,144BeğenenlerBeğen
7,221TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,496TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler