Ana SayfaBankacılıkHalkbank ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti

Halkbank ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti

Halkbank, ATM’ler aracılığı ile banka hesabından para çekmek ya da yatırmak isteyen müşterileri için günlük olarak limit koymaktadır. Peki müşteri güvenliği için getirilen Halkbank ATM para çekme limiti ve Halkbank ATM para yatırma limiti ne kadardır?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Halkbank, kamu bünyesinde faaliyet gösteren en önemli bankalar arasında yer almaktadır. Türk bankacılık sektöründe sunmuş olduğu kaliteli finans hizmetleri ile sektörün öncü isimlerinden biri haline gelen banka, Türkiye genelinde yalnızca şubeleri ile değil, mobil bankacılık, internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve en yakın Halkbank ATM’leri ile de hizmet sağlamaktadır.

Halkbank ATM’lerinde günlük para çekme limitini 5 bin TL’dir. Yani aynı gün içinde en fazla 5 bin TL’ye kadar para çekebilirsiniz.

5 Bin TL’den Fazla Para Çekmek İsteyenler Ne Yapmalı?

5  bin TL’den yüksek miktarda para çekmek istiyorsanız 2 yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki ertesi günü beklemek. Diğer yöntem ise Halkbank müşteri hizmetlerini aramak. Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak hangi il, ilçenin hangi ATM’sinden ne kadarlık para çekeceğinizi bildirmeniz gerekiyor. Müşteri temsilcisi ise o ATM’ye talep ettiğiniz para miktarını tanımlıyor. Eğer ATM içerisinde talep ettiğiniz miktarlık para varsa yüksek miktarda para çekebilirsiniz. Aksi durumda yine ertesi günü beklemeniz gerekmektedir.

Halkbank ATM İşlem Ücretleri

Halkbank ATM’leri genellikle kartsız işlemlerde ve ortak kullanımlarda işlem ücretleri talep etmektedir. Örneğin;

  • Kartsız işlemlerde para yatırma ücreti olarak en fazla 5,71 TL ,
  • Ortak kullanımlarda ise kredi kartı borç ödemede 1,04 TL,
  • Para çekme ve yatırma işlemleri için asgari 1,04 TL,
  • Bakiye görüntüleme, kredi kartı borç sorgulama, kredi kartı kullanım limiti görüntüleme işlemleri için ise 0,27 TL kadar işlem ücreti almaktadır.

Halkbank ATM Para Çekme Limiti

Halkbank, şehirlere, ilçelere, semtlere, kısacası yaşam alanlarının hemen hemen her köşesine yerleştirmiş olduğu Halk bankası ATM’leri sayesinde kendi müşterilerine ve diğer bankaların müşterilerine çeşitli bankacılık hizmetleri sunmaktadır. ATM’ler üzerinden fatura – kurum ödemelerinden vergi ödemelerine, yatırım işlemlerinden kredi kartı borcu ödemelerine, para transferlerinden para çekme – yatırma işlemlerine varana kadar pek çok işlemi kolaylıkla halledebilmektedir. Banka sunmuş olduğu bu hizmetler arasında Halkbank ATM para çekme limiti getirmektedir. Tüketicilerin ve banka müşterilerinin güvenliği açısından alınan bu Halkbank ATM para çekme limiti, günlük olarak uygulanmaktadır. Yani tüketiciler bir gün içerisinde yalnızca banka tarafından belirlenen limit dahilinde nakit çekimi gerçekleştirebilmekte, limitten fazla çekim işlemleri için de komisyon ödemektedir. Buna göre Halkbank günlük para çekme limiti 5 bin TL kadardır.

Halkbank ATM Para Yatırma Limiti

Halkbank, ATM’lere yatırılacak olan paralar için para çekme işleminde olduğu üzere herhangi bir Halkbank ATM para yatırma limiti getirmemektedir. Tüketiciler ve banka müşterileri, bir gün içerisinde ATM üzerinden hesabına dilediği kadar para yatırabilmektedir. Fakat ATM’lerin toplu olarak paraları kabul etmesi zor olacağından, yatırılacak olan yüksek meblağlardaki paraların bölünerek birkaç seferde yatırılması gerekmektedir. Buna göre Halkbank günlük para yatırma limiti uygulamamakta ve bu konuda müşterilerini serbest tutmaktadır. Fakat kartsız olarak gerçekleştirilen para yatırma işlemlerinde Halkbank ATM para yatırma limiti bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda müşteriler en fazla 50 bin TL’ye kadar para yatırma işlemini gerçekleştirebilmektedir. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,246TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.