Şekerbank ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti

Şekerbank ATM'leri aracılığıyla müşterilerinin bankacılık işlemlerini kolaylaştıran bir bankadır. Bu doğrultuda müşteri güvenliğini sağlayabilmek adına Şekerbank ATM para çekme limiti ve Şekerbank ATM para yatırma limiti uygulamaktadır. Peki bu limit nedir?

0

Şekerbank ATM Para Çekme Limiti

Şekerbank ATM para çekme limiti, bankanın müşterileri için koymuş olduğu bir tedbirdir. Banka tarafından getirilen bu limit sayesinde müşterileri ATM’lerden yalnızca hesabındaki paranın belli bir bölümünü çekebilmekte ve bu sayede geriye kalan parasını olası bir dolandırıcılık durumuna karşı banka bünyesinde muhafaza edebilmektedir. Bu doğrultuda her bankanın uygulamış olduğu üzere Şekerbank günlük para çekme limiti 3.000 TL’dir. 3.000 TL’nin üzerinde çekilecek olan paralar için banka tarafında komisyon uygulanmakta ve 4,76 TL kadar ücret kesintisi yapılmaktadır.

Şekerbank ATM Para Yatırma Limiti

Şekerbank ATM para yatırma limiti de, para çekme işlemlerinde olduğu üzere tedbir amaçlı uygulanan bir kısıtlamadır. Fakat bu limit, çekme işleminde olduğundan daha farklıdır. Banka müşterileri ATM’ler üzerinden gerçekleştirecek oldukları yatırma işlemlerinde Şekerbank günlük para yatırma limiti ile karşılaşmamakta, ancak paranın bankaya yatırılma şeklinde bir limit ile karşılaşmaktadır.

Yani müşteriler bir gün içerisinde hesaplarına diledikleri kadar para yatırabilmekte, fakat yüklü miktarda yatıracakları paraları 40 banknotlar halinde yatırabilmektedir. Maksimum 200 TL üzerinden 40 banknot hesaplandığında 8.000 TL etmektedir. Buna göre banka müşterileri tek seferde ATM üzerinde 8.000 TL yatırabilmektedir.

ATM İşlem Ücretleri

Banka ATM en yakın cihaz üzerinden gerçekleştirilen bazı işlemlerde banka tarafından ücret tahsil edilebilmektedir. Örneğin;

  • Para çekme limitinin üzerinde gerçekleştirilen bir çekme işlemi için banka tarafından 4,76 TL kesinti yapılmaktadır.
  • Tatil günleri ve mesai saatleri dışında kartsız para yatırma işlemlerinden 12,5 TL,
  • Yalnızca kartsız para yatırma işlemlerinden 10 TL kesinti yapılmaktadır.

Şekerbank, Türk bankacılık sektöründe yer edinen ve uzun zamandır hizmet vermekte olan bir bankadır. Ülke genelindeki yüzlerce şubesi ile tüm finansal ihtiyaçlara cevap veren banka, ayrıca;

  • En yakın banka ATM,
  • Mobil şube,
  • İnternet bankacılığı,
  • Telefon bankacılığı gibi kanallar üzerinden de bu hizmetlerini kesintisiz hale getirmektedir.

Üstelik ATM’leri aracılığı ile şubelerde beklemeye gerek kalmadan para çekme, yatırma, ödeme gibi işlemleri kolaylıkla halledebilmeyi sağlayan banka, müşterilerinin güvenliği açısında Şekerbank ATM para yatırma limiti ve para çekme limiti gibi tedbirler almaktadır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın