QNB Finansbank, Türk bankacılık sektöründe yürütmekte olduğu faaliyetleri ile bilinen ve en çok tercih edilen bankalardan biridir. Sektörde pek çok birey için banka kariyer imkanı sağlayan QNB Finansbank, ayrıca almış olduğu eğitim nedeniyle staj yapma zorunluluğu olan öğrencilere de fırsat tanımaktadır. QNB Finansbank staj başvurusu yapan öğrenciler için bünyesinde staj yapma imkanı sağlayan banka, öğrencilere temek bankacılık eğitimleri vererek, sektöre deneyimli bir şekilde giriş yapmalarını sağlamaktadır.

2019 QNB Finansbank Staj Başvuru Ne Zaman ve Nereden Yapılır?

QNB Finansbank, sunmuş kapsamlı staj programı sayesinde öğrencilere sektör ve kurumu yakından tanıma imkanı sağlanmakta, sektör ve meslek seçimleri ile alakalı destek verilmektedir. Şubeler adına QNB Finansbank 101 Staj Programı, Genel Müdürlük için Finans Pro Staj Programı olmak üzere iki farklı staj programı hazırlayan banka, 3 ve 4’üncü sınıfa geçmeye hak kazanan lisan öğrencileri ile 2’inci sınıfa geçmeye hak kazanan yüksekokul öğrencilerine yaz döneminde en fazla 2 ay kadar staj yaptırmaktadır.

2019 QNB Finansbank staj başvurusu, banka tarafından iş ilanları siteleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Banka, yaz döneminden önce staj ilanı yayımlamakta ve öğrenciler de başvuru tarihleri boyunca ilana başvuruda bulunmaktadır. QNB Finansbank staj tarihleri ise genellikle Haziran ve Eylül aylarını kapamaktadır.

QNB Finansbank Staj Başvurusu Nasıl Yapılır? Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kariyer planlamanın ilk basamağı olarak QNB Finansbank’a staj başvurusu yapmak isteyen lisans ve yüksekokul öğrencilerinin, banka tarafından yayımlanacak olan staj ilanını yani her yıl Nisan ayı olarak belirlenen staj başvuru dönemini beklemesi gerekmektedir. Başvuru dönemlerinden yayımlanan ilanlara yine kariyer siteleri üzerinden online olarak başvuru yapacak olan öğrenciler için gerekli olan tek belge ise CV’dir. İşe alım esnasında ise öğrencilerden çeşitli belgeler de talep edilebilmektedir.

QNB Finansbank Stajyer Maaşları

QNB Finansbank stajyer maaşları, banka tarafından öğrenciler için uygulanması zorunlu olan bir düzenlemedir. Banka, bünyesinde çalıştırmakta olduğu öğrencilere maaş ödemesi ve SGK yapmak zorunlu hale getirilmiştir. Bu doğrultuda ödenen QNB Finansbank stajyer ücretleri hakkında ise net bir bilgiye ulaşılamazken, tahmini olarak diğer bankalarda olduğu üzere 1000 TL kadardır.

Bu içerikte yer alan staj bilgileri; önceki dönemlerde staj yapan öğrenciler tarafından sunulan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. 2019 yılı döneminde staj yapacak kişilerin, ilgili bankanın resmi internet sitesi üzerinden inceleme yapmasını tavsiye ederiz.