QNB Finansbank Staj Başvuru Tarihleri ve Detayları

Bankacılık sektöründe sürekli yaptığı yeniliklerle adı duyulan QNB Finansbank, yılın belli dönemlerinde staj başvurularını kabul ediyor. Peki başvurular ne zaman? Adaylarda hangi kriterler aranıyor?

0
QNB Finansbank Staj Başvuru Tarihleri ve Detayları

QNB Finansbank, Türk bankacılık sektöründe yürütmekte olduğu faaliyetleri ile bilinen ve en çok tercih edilen bankalardan biridir. Sektörde pek çok birey için banka kariyer imkanı sağlayan QNB Finansbank, ayrıca almış olduğu eğitim nedeniyle staj yapma zorunluluğu olan öğrencilere de fırsat tanımaktadır.

QNB Finansbank staj başvurusu yapan öğrenciler için bünyesinde staj yapma imkanı sağlayan banka, öğrencilere temek bankacılık eğitimleri vererek, sektöre deneyimli bir şekilde giriş yapmalarını sağlamaktadır. Peki başvurular yılın hangi dönemlerinde yapılıyor? Öğrencilerden hangi şartlar aranıyor?

>>> Bankaların Güncel Stajyer Alım İlanları Burada <<<

2020 QNB Finansbank Staj Başvuru Ne Zaman ve Nereden Yapılır?

QNB Finansbank, sunmuş kapsamlı staj programı sayesinde öğrencilere sektör ve kurumu yakından tanıma imkanı sağlanmakta, sektör ve meslek seçimleri ile ilgili destek verilmektedir.

  • Şubeler adına QNB Finansbank 101 Staj Programı,
  • Genel Müdürlük için Finans Pro Staj Programı olmak üzere iki farklı staj programı hazırlanır.
İlginizi Çekebilir:  QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

3 ve 4’üncü sınıfa geçmeye hak kazanan lisan öğrencileri ile 2’inci sınıfa geçmeye hak kazanan yüksek okul öğrencilerine yaz döneminde en fazla 2 ay kadar staj yaptırmaktadır.

2020 QNB Finansbank staj başvurusu, banka tarafından iş ilanları siteleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Banka, yaz döneminden önce staj ilanı yayımlamakta ve öğrenciler de başvuru tarihleri boyunca ilana başvuruda bulunmaktadır. QNB Finansbank staj tarihleri ise genellikle Haziran ve Eylül aylarını kapamaktadır. Ancak dönem dönem alansal olarak staj ilanları açmaktadır.

QNB Finansbank Staj Başvurusu Nasıl Yapılır? Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kariyer planlamanın ilk basamağı olarak QNB Finansbank’a staj başvurusu yapmak isteyen lisans ve yüksekokul öğrencilerinin, banka tarafından yayımlanacak olan staj ilanını yani her yıl Nisan ayı olarak belirlenen staj başvuru dönemini beklemesi gerekmektedir. Başvuru dönemlerinden yayımlanan ilanlara yine kariyer siteleri üzerinden online olarak başvuru yapacak olan öğrenciler için gerekli olan tek belge ise CV’dir. İşe alım esnasında ise öğrencilerden çeşitli belgeler de talep edilebilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

>>> Bankaların Güncel Stajyer Alım İlanları Burada <<<

QNB Finansbank Stajyer Maaşları

QNB Finansbank stajyer maaşları, banka tarafından öğrenciler için uygulanması zorunlu olan bir düzenlemedir. Banka, bünyesinde çalıştırmakta olduğu öğrencilere maaş ödemesi ve SGK yapmak zorunlu hale getirilmiştir. Bu doğrultuda ödenen QNB Finansbank stajyer ücretleri hakkında ise net bir bilgiye ulaşılamamaktadır. Ancak bankaların tahmini olarak stajyerlerine verdiği maaş ortalama 1000 TL’dir.

Bu içerikte yer alan staj bilgileri; önceki dönemlerde staj yapan öğrenciler tarafından sunulan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. 2020 yılı döneminde staj yapacak kişilerin, ilgili bankanın resmi internet sitesi üzerinden inceleme yapmasını tavsiye ederiz.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın