Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2019

0

Faizsiz Evlilik Kredisi, günümüzde düğün yapmak isteyen, ancak maddi yetersizlikler nedeniyle bir türlü evlenemeyen gençler için büyük öneme sahip olan maddi bir kaynak olarak nitelendirilmektedir. Bu yıl gençlerin güzel bir düğün ile mutlu bir evlilik yapabilmesi adına bankalar tarafından kullandırılan evlilik kredisi faiz oranları düşürülürken bazı bankalarda ise zaman zaman faizsiz evlilik kredisi de sağlanabilmektedir. Bu gibi krediler sayesinde çiftler herhangi bir maddi sıkıntı yaşamadan diledikleri düğünü yapabilmekte ya da diledikleri eşyaları satın alabilmektedir.

Bazı özel bankalar genç çiftler için uygun faiz oranları ile bu kredi imkanı sunarken, bazı kamu bankaları ise gençleri evliliğe teşvik etmek maksadı ile devlet destekli evlilik kredisi sunmaktadır. Bu gibi durumlar için kamu bankaları tarafından gençlerden talep edilen bazı şartlar mevcuttur.

Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2019

Kamu bankaları, genç çiftler için kredi kullandırırken, özel bankaların da talep etmiş olduğu belgeleri talep etmekte ve kredi notuna bakmaktadır. Bunun dışında devlet destekli evlilik kredisi sunan kamu bankaları, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından açıklanana göre, gençlerin 18 – 24 yaş aralığında olmasına bakmaktadır. Bu şartların dışındaki gençler için devlet destekli ve faizsiz evlilik kredisi kullandırılamamaktadır.

Evlilik kredisi 2019 ile gençlere destek olmak ve yuva kurmalarında katkı sağlamak adına pek çok banka tarafından kredi imkanı tanınmaktadır. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank gibi kamu bankaları faizsiz olarak kredi kullandırırken, evlilik kredisi 2019 yılına özel sunulan kampanyalar ilerleyen dönemlerde olduğunda Bankaciyim.net’ten öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Veriyor mu?

Günümüzde genç çiftler Ziraat Bankası evlilik kredisi imkanlarından faydalanabilmektedir. Bu devlet destekli krediler arasında yer alan Ziraat Bankası evlilik kredisi sayesinde daha uygun koşullarda kredi kullanılabilmekte ve bu kredi sayesinde düğün masrafları, çeyiz ihtiyaçları ya da evlilik ile alakalı tüm giderler karşılanabilmektedir.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet destekli evlilik kredisi alabilmek için öncelikle çiftlerin 18 – 24 yaş aralığında olması gerekmektedir. Eğer çiftler üniversite mezunu ise bu yaş sınırı 26’ya kadar çıkabilmektedir. Öte yandan çiftlerin adli sicilinde ağır suçların olmaması ve her iki çiftin daha önce hiç evlilik yapmamış olması gerekmektedir. Kredi komisyonunu evleneceklerine ikna eden ve maddi durumlarının da yetersiz olduğunu ispat eden gençler, devlet destekli evlilik kredisi kullanabilmektedir. Kredinin limiti maksimum 10 bin TL olurken, ilk yıl çocuk sahibi olunması halinde en fazla 2 yıl geri ödemesiz olarak kullanabilmektedir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın