Ana SayfaKariyerFibabanka Staj Başvuru Tarihleri ve Detayları

Fibabanka Staj Başvuru Tarihleri ve Detayları

Türk Bankacılık sektöründe hizmet veren Fibabanka, yılın belli dönemlerinde staj başvurularını kabul ediyor. Peki başvurular ne zaman? Adaylarda hangi kriterler aranıyor?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Fibabanka, Türk bankacılık sektöründe hizmet vermekte olan en yeni bankalardan biridir. Kurulduğu günden bu yana vermiş olduğu finans hizmetleri ile adından söz ettiren banka, sağlamış olduğu iş imkanları ile de ön plana çıkmaktadır.

Kendisine Fibabanka staj başvurusu yapan öğrencilerin bu başvurularını değerlendirmeye alan banka, yılın belirli dönemlerinde stajyer alımı gerçekleştirerek, temel bankacılık eğitimleri vermektedir. Bu sayede öğrencilere banka kariyer hedefleri doğrultusunda yardımcı olmaktadır.

>>> Bankaların Güncel Stajyer Alım İlanları Burada <<<

2020 Fibabanka Staj Başvuru Ne Zaman ve Nereden Yapılır?

2020 Fibabanka staj başvurusu, genellikle;

  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi,
  • Fen – Edebiyat,
  • Mühendislik Fakülteleri,
  • Bankacılık ve Sigortacılık ile ilgili bölümlerde okuyan lisans öğrencileri tarafından yapılmaktadır.

Fibabanka, söz konusu bu bölümlerde okumakta olan 3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerine bünyesinde staj yapma imkanı sağlarken, öncelikle bu öğrencilerin staj başvurularını değerlendirmeye almakta ve not ortalaması 2,75’in üzerinde olan öğrencileri bünyesine sahil etmektedir.

Fibabanka staj tarihleri, her yılın Haziran ve Eylül aylarını kapsarken, öğrenciler bu aylar içerisinde toplam 30 günlük staj programına dahil edilmektedir. Staj için başvuru tarihleri ise genellikle Mayıs ayları olarak belirlenmekte olup, başvurular online olarak yapılmaktadır. Başvurusu değerlendirmeye alınıp değerlendirme neticesinde işe alımı gerçekleştirilen öğrenci için ayrıca Fibabanka stajyer maaşları da ödenmektedir.

Fibabanka Staj Başvurusu Nasıl Yapılır? Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kariyer planlamanın ilk basamağı olarak kabul edilen staj başvuruları, bazen bankalara göre değişiklik gösterebilmektedir. Öğrenciler bankaya staj başvurusunda bulunabilmek için öncelikle Fibabanka tarafından stajyer alımları yapıldığı dönemleri takip etmeleri gerekmektedir. Stajyer alımı yapılacağına dair ilan yayımlandığında kariyer siteleri üzerinden ya da Fibabanka’nın resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Öğrencilerden başvuru esnasında talep edilen tek belge ise CV’dir.

>>> Bankaların Güncel Stajyer Alım İlanları Burada <<<

Fibabanka Stajyer Maaşları

Fibabanka, bünyesinde görevlendirdiği stajyerler için, yürürlükteki kanun gereğince maaş ödemesi gerçekleştirmektedir. Yaklaşık olarak 1 ay boyunca banka bünyesinde çalışmakta olan stajyerler için, bankalara göre değişiklik gösteren bir ücret ödemesi yapılmaktadır. Fibabanka stajyer ücreti hakkında net bir bilgiye sahip değiliz.

Bu içerikte yer alan staj bilgileri; önceki dönemlerde staj yapan öğrenciler tarafından sunulan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. 2020 yılı döneminde staj yapacak kişilerin, ilgili bankanın resmi internet sitesi üzerinden inceleme yapmasını tavsiye ederiz.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
66TakipçilerTakip Et
2,234TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

ING Bank İş İlanları: 2023 Haziran

ING Bank iş ilanlarında Haziran ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...

Kuveyt Türk İş İlanları: 2023 Haziran

Çok sayıda finansal ürün ve hizmeti etkin bir biçimde müşterileriyle buluşturan Kuveyt Türk iş...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2023 Haziran

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de gelişmeyi...

Şekerbank İş İlanları: 2023 Haziran (Deneyimli-Deneyimsiz)

Şekerbank iş ilanları için aranan kriterler birbirinden farklıdır. Bazı banka personel alımları için en...

Garanti BBVA İş İlanları: 2023 Haziran (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

Yeni Merkez Bankası Başkanı Belli Oldu: Tarihinde İlk Kadın Başkan!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla hayata geçirilen atamalara yönelik karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna...