Ana SayfaDiğer İş İlanlarıSağlık Bakanlığı Personel Alımı İlk Defa ve Yeniden Atama Metni Yayınlandı!

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı İlk Defa ve Yeniden Atama Metni Yayınlandı!
S

Sağlık Bakanlığı tarafından kamu iş ilanları olarak da nitelenebilen ilk defa atanacak ve yeniden atanacak olanları ilgilendiren kura metni yayınlandı.

-

Sağlık Bakanlığı tarafından kamu iş ilanları olarak da nitelenebilen ilk defa atanacak ve yeniden atanacak olanları ilgilendiren kura metni yayınlandı.

Sağlık Bakanlığı Kamu Personeli Alımları

Kamu iş ilanları ile ilgilenen kamu personel adaylarını ilgilendiren ilk defa ve yeniden atama metni Sağlık Bakanlığı’nca yayınlandı. Tıpta geçerli uzmanlık mevzuatlarına göre yapılacak olan atamalar uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi, eczacı pozisyonlarını ilgilendiriyor. Sağlık Bakanlığı atamaların noter tarafından ve bilgisayar ortamında gerçekleşeceğini, atamalara dair iş ve işlemler kapsamındaki takvime uygun şekilde hareket edileceğini bildiriyor. Eczacılar için birinci ve ikinci yerleştirme yapılacak olup, geriye kalan diğer unvanlardaki yerleştirmeler sadece ikinci yerleştirme işlemine tabi olacak. Bakanlığın bildirdiğine göre kura çekimi için başvurular PBS kısa adıyla bilinen Personel Bilgi Sistemi üzerinden yapılacak. Kura çekiminin nerede ve saat kaçta olacağı yhgm.gov.tr internet adresinden duyurulacak. Kuraya katılmak isteyen adayların hangi şartlara uygunluğunun gerektiği aşağıdadır.

Sağlık Bakanlığı Kamu Personeli Atamalarında Aranan Şartlar

Sağlık Bakanlığı bünyesine dahil olup kariyer planına kamu personeli olarak devam etmek isteyen adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda uygunluğunun yanı sıra istenen belgeleri de hazır bulundurmaları gerekiyor. Sağlık Bakanlığı personeli olarak ilk defa atanacak ya da yeniden atanacak olanların en geç 25 Şubat 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmiş olmaları gerekiyor.

Bu iş ilanı ilk olarak kamuilan.dpb.gov.tr’de yayınlanmıştır. İş ilanındaki değişiklik ve işe alım şartları tamamıyla ilgili kurumun inisiyatifinde olup, değiştirilme hakkı saklıdır. Aşağıda yer alan bağlantıyı kopyalayıp, tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak ilgili iş ilanının en güncel halini inceleyebilir, aynı zamanda ilana başvuru yapabilirsiniz. Bankaciyim.net’te yer alan diğer iş ilanlarını incelemek isterseniz banka iş ilanları, kamu iş ilanları ve diğer iş ilanları kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

kamuilan.dpb.gov.tr/ilan_menu.aspx?70b9b12d-846c-48b6-abee-4752d6cd03e3

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol