Ana SayfaDiğer İş İlanlarıEPDK Yeni Kamu Personeli Alımları Yapacağını Bildirdi!

EPDK Yeni Kamu Personeli Alımları Yapacağını Bildirdi!
E

EPDK tarafından yapılan kamu iş ilanları içerikli duyuruda 24 kişinin kamu personeli olarak istihdam edileceği bildirildi.

-

EPDK tarafından yapılan kamu iş ilanları içerikli duyuruda 24 kişinin kamu personeli olarak istihdam edileceği bildirildi.

EPDK Kamu Personel Alımlarında Aranan Şartlar Nelerdir?

EPDK olarak kısaltılan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından yapılan bilgilendirme duyurusunda 24 kişinin kamu personeli olarak istihdam edileceği, bu kişilerin nasıl başvuru yapmalarının gerektiği, kamu iş ilanları ile ilgilenen ve başvuru yapmak isteyen kişilerin hangi şartlara uygunluğunun aranacağı, son başvuru tarihinin ne zaman olduğu gibi ayrıntılardan bahsedildi. EPDK kamu personel istihdamı ile işe alınacak olan 24 kişinin 15’İ yönetim görevlisi, 9’u da mühendis olarak görev alacaklar. Adaylarda aranan öncelikli şartın 657 sayılı Devlet Memurluğu Kanunu’nda yer alan 48. Maddede belirtilen uygunluk şartlarını taşıması olduğu bildiriliyor. Kamu personel alımı iş başvurusu yapacak adayların ayrıca ilgili üniversite bölümlerinde 2 yıllık ön lisans ya da 4 yıllık lisans eğitimi almış olması, 2018 yılında düzenlenen KPSS’de ilgili puan türünden en az 75 puan almış ve bunu belgeleyebiliyor olması, herhangi bir sosyal güvenlik kurumunda maaş almıyor olması da isteniyor.

EPDK Personel Alımı İş Başvuruları Son Tarih

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu iş başvuru yapacak adayların başvuruları EPDK’nın internet sitesinden temine edilebilecek olan başvuru formunun doldurulması ile gerçekleştiriliyor. Adaylar sürecin devamında nasıl bir yol izleyeceklerini siteden ayrıntılı bir şekilde öğrenebiliyorlar. 25 Şubat 2019 – 4 Mart 2019 tarihleri arasında başvuru yapılabiliyor. Duyuruda belirtilen şartlara uygun olmayan adayların başvurularının değerlendirmeye alınmayacağı EPDK tarafından özellikle belirtiliyor. Devlet memuru olarak kariyer planı olan kişilerin başvuruları EPDK tarafından kabul ediliyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol