Ana SayfaDiğer İş İlanlarıMEB Sözleşmeli Kamu Personel Alımları Duyurusu Yapıldı!

MEB Sözleşmeli Kamu Personel Alımları Duyurusu Yapıldı!
M

Milli Eğitim Bakanlığı kamu iş ilanları kapsamında yaptığı duyuruda sözleşmeli olarak çalışacak personeller aradığını bildirdi.

-

Milli Eğitim Bakanlığı kamu iş ilanları kapsamında yaptığı duyuruda sözleşmeli olarak çalışacak personeller aradığını bildirdi.

MEB Sözleşmeli Bilişim Personelleri Arıyor

Milli Eğitim Bakanlığı kamu personel alımları çerçevesinde sözleşmeli olarak görev yapacak bilişim personellerini ilgilendiren başvuru ve sınav kılavuzu yayınlandı. Yayınlanan kılavuzda sözleşmeli olarak istihdam edilecek olan yeni kamu personellerinde aranan özellikler, başvuru sürecinin nasıl işleyeceği, başvuru yapacak olan adaylarda aranan özel ve genel şartların neler olduğu, belirtildi. Kamu iş ilanları kapsamında olan duyuruda adayların öncelikle 2017 ve 2018 yıllarında düzenlenen KPSS’ye girmiş ve KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekiyor. Ayrıca 657 sayılı kanunda belirtilen devlet memurluğu için gereken şartları yerine getiriyor olmaları, 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin duyuruda belirtilen fakültelerinden mezun olmaları, güvenlik araştırmasında bir sorunla karşılaşılmayacak olması, bilgisayar ağ yönetimi ve donanım konularında bilgi sahibi olmaları, güncel programlama dillerinden en az iki tanesini bilmeleri ve bunu belgeleyebilecek olmaları da gerekiyor.

MEB Sözleşmeli Bilişim Personeli İş Başvuruları

Kariyer planları arasında milli Eğitim Bakanlığı’nda sözleşmeli devlet memuru olarak çalışmak da bulunan adaylar için MEB tarafından 15 Nisan 2019 – 19 Nisan 2019 tarihleri arasında sözlü sınav düzenlenecek. Sınav başvuruları 18 Mart 2019 – 22 Mart 2019 tarihleri arasında meb.gov.tr ya da personel.meb.gov.tr adresinden online olarak yapılacak. Adaylar arasından kimlerin sözlü sınava girmeye hak kazandığı 10 Nisan 2019 tarihinde yine online olarak duyurulacak.

Bu iş ilanı ilk olarak kamuilan.dpb.gov.tr’de yayınlanmıştır. İş ilanındaki değişiklik ve işe alım şartları tamamıyla ilgili kurumun inisiyatifinde olup, değiştirilme hakkı saklıdır. Aşağıda yer alan bağlantıyı kopyalayıp, tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak ilgili iş ilanının en güncel halini inceleyebilir, aynı zamanda ilana başvuru yapabilirsiniz. Bankaciyim.net’te yer alan diğer iş ilanlarını incelemek isterseniz banka iş ilanları, kamu iş ilanları ve diğer iş ilanları kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

kamuilan.dpb.gov.tr/ilanDetay.aspx?05559513-76be-4f6b-9328-dfae5b4baecf&kk=40

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol