Ana SayfaSigortaTarım Sigortası Nasıl Yapılır? Şartları Sağlıyor Musunuz?

Tarım Sigortası Nasıl Yapılır? Şartları Sağlıyor Musunuz?

Tarım Sigortası ve Şartları Hakkında Aklınızdaki Soru İşaretlerini Gidermek için detaylar Bankaciyim.net’te!

-

Emekli olmak istediği halde belli bir iş yerinde çalışmayan ve tarım ile uğraşarak geçimini sağlamakta olan kişilere sunulmakta olan olanaklardan biri de tarım sigortası olanağı olmakta ve pek çok kişi bahsi geçen bu sistem dahilinde emekli olmak istemektedir. Bu sebepten dolayı bugünkü yazımızda anlatılmakta olan sistem dahilinde işlem yapmak isteyen kişilere fikir vermek için bilinmesi gereken detaylar anlatılmakta ve “Tarım sigortası nasıl yapılır şartları nelerdir?” soruları cevaplandırılmaya çalışılmaktadır. Eğer siz de bu olanak dahilinde emekli olma planları yapıyorsanız yapmanız gereken şeyler ile alakalı olarak merak ettiğiniz tüm detayları bugünkü makalemiz aracılığı ile öğrenme olanağı yakalayabilirsiniz.

Tarım Sigortası Nasıl Yapılır?

Siz de gerek emekli olmak gerekse de hastane hizmetlerinden faydalanmak için bahsi geçmekte olan bu tarım sigortasını yaptırmak istiyorsanız ilk aşamada yapmanız gereken şey bahsi geçen talep ile Sosyal Sigortalar Kurumu’na müracaat etmenizdir. Bu kurum size bahsi geçen başvuru süreci için gerekli olan tüm bilgileri verecektir. Daha sonra da anlatılan süreci başlatabilirsiniz.

Tarım Sigortasının Şartları Nelerdir?

Bu sistem dahilinde emekli olmak amacı için işlem yapacağınız zaman gerekli olan şartlar yazımızın devamında belirtildiği gibi olmaktadır.

SGK Tarım Sigortası Yapma Şartları

  • Sosyal Güvenlik Kurumu’nun tarım alanında çalışmakta olan vatandaşlara sunmakta olduğu bu olanak dahilinde emekli olma niyetinde iseniz ilk aşamada belirtmeliyiz ki toplamda üç bin altı yüz prim günü ödeme yapmanız gerekmektedir. Bunun haricinde de on beş yıllık bir sigortalılık sürecinizin olması gerekmektedir. Yalnızca bu şartları sağlamakta olan kişiler bahsi geçen olanaktan faydalanabilmektedirler.
  • Bu olanaktan on sekiz yaşının altındaki kişilerin faydalanma olanağı yoktur. Başka bir deyiş ile yalnızca reşit olan vatandaşlarımızı ilgilendiren bir süreç olmaktadır.

Tüm bu şartlar dahilinde yaşadığınız yerdeki muhtarlıktan alacağınız bir evrak ile ve bununla beraber SGK il müdürlüklerinden kaydınız olmadığına dair belgenizi alarak, nüfus cüzdanı fotokopinizi de alarak yaşadığınız yerdeki SGK il ya da ilçe müdürlüklerini teslim etmeniz gerekmektedir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,395BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler