Ana SayfaSigortaSağlık Sigortası Doğum Teminatı ve Doğum Sigortası Fiyatları

Sağlık Sigortası Doğum Teminatı ve Doğum Sigortası Fiyatları

Sağlık Sigortası Doğum Teminatı Nedir? Sağlık Sigortası Doğum Teminatı Avantajları Nelerdir? Tüm detaylar Bankaciyim.net'te!

-

Edindiğiniz sigorta başlangıç tarihi itibariyle başınıza gelebilecek sağlık sorunlarıyla ilgili maddi ve tedavi koşullarını karşılayan, geniş kapsamlı bir sigortadır. Yaşadığınız rahatsızlıklar karşısında sağlık giderlerinizi oluşturulan limitler dâhilinde sigorta kapsamına alarak sizleri güvence altına almaktadır. Genellikle uygulanılan sigortaların süresi 1 yılı kapsamaktadır. İstenildiği takdirde devamı sağlanılmak amacıyla her sene yenilenebilmektedir. Doğum sigortası da tercih edilen sigortalar arasında yer alıp yaşanılan rahatsızlıkların gereği sağlık sigortası doğum teminatı olarak başlangıç tarihinden itibaren hastalık ve doğum öncesi sonrası anne adayı ve bebek için gerekli olan harcamalar, poliçe özel şartlarıyla kapsam içerisinde olup teminatlar dâhilinde karşılanmaktadır.

Sağlık Sigortası Doğum Teminatı Nedir?

Sağlık sigortası doğum teminatı ile geçirdiğiniz hamilelik sürecinde yapılacak olan rutin kontrollerinizi ve doğum masraflarınızın karşılanması konfor ve güven içerisinde gerçekleştirmenizi sağlamaktadır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken konu sağlık sigortası doğum teminatı hemen devreye girebilen bir teminat olmayışını bilmektir. Genellikle yapılan sigortanın gelirinden faydalanabilmek için poliçe dâhili üzerinden 1 geçmesiyle poliçenin 2.senesiyle devreye giren bir sigorta şekli olmasıyla anne adaylarının hamile kalma sürecine girmeden önce doğum sağlık sigortası işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Doğum sağlık sigortası özel bir sağlık sigortası kapsamında yer aldığı için sigorta pirimi gelir kazancınızın alt sınırı ile üst sınırı arasında sizler tarafından belirlenerek prime aylık kazancın %32 sunulmaktadır. Bunun %20’si yaşlılık ve ölümü, %12 si genel sağlık primini oluşturmaktadır. Günümüzde genel sağlık sigortasının zorunluluğu karşısında isteğe bağlı sigortaların avantajlarının arttığını bilmek gerekmektedir.

Sağlık sigortası doğum teminatı ücreti etkileyen en önemli unsur kişinin önceden var olan kalıtsal rahatsızlığa sahip olmamasıdır. Ayrıca yaş, cinsiyet, medeni durum, geçmişte var olan kalıtsal hastalıklar incelenerek sigorta süresince oluşabilecek risklere göre poliçe fiyatı belirlenmektedir.

Sağlık sigortası teminatı yaşanılan doğum sürecinde yaşanılan rahatsızlıklar durumuna göre tedavi teminatları da risk durumları göz önünde bulundurularak yüksek ya da düşük olarak belirlenmektedir. Yapacağınız seçimler fiyat durumunu etkileyerek yatakta tedavi, ayakta tedavi, yurt dışı teminatı ve doğum teminatı gibi etkilerle sigorta ücreti de değişkenlik göstermektedir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,393BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler