TCDD Genel Müdürlüğü 356 İşçi Alımı Gerçekleştirecek!

TCDD tarafından kamu iş ilanları kapsamında Resmi Gazete’de 356 işçi alımı ile ilgili duyuru yayımlandı.

0
tcdd-genel-mudurlugu-356-isci-alimi-gerceklestirecek

TCDD tarafından kamu iş ilanları kapsamında Resmi Gazete’de 356 işçi alımı ile ilgili duyuru yayımlandı.

TCDD 356 Kişiyi İşe Alacağını Bildirdi

TCDD kısa adıyla bilinen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları tarafından Resmi Gazete’de bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda TCDD bünyesinde görev verilmek üzere belirsiz süreli sözleşmeli personellerin işe alınacağı, yeni personellerin kamu işçi alımları çerçevesinde değerlendirileceği bildirildi. Resmi Gazete’deki duyuruda kamu iş ilanları olarak değerlendirilen bu işe alımlara hangi pozisyonların konu olduğundan da bahsedildi. Başvuruların ne zaman başlayacağı, hangi tarihe kadar devam edeceği, nasıl yapılacağı ve kamu sözleşmeli personel iş başvurusu yapacak kişilerin hangi şartları taşımasının istendiği gibi detaylar da belirtildi.

TCDD Sözleşmeli İş Alımları Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları sözleşmeli işçi alımları kapsamında 86 kişi tren teşkil işçisi, 42 kişi demiryolu yapım işçisi, bakım ve onarım makinesi operatörü, 188 kişi demiryolu hattı bakım ve onarım işçisi, 40 kişi vinç operatörü olarak istihdam edilecek. Kariyer planında kamuda sözleşmeli işçi olarak çalışmak olan kişiler arasından 356 kişi seçilerek işe alınacak.

TCCD Personel Alımı İş Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

Başvurular İŞKUR yani Türkiye İş Kurumu tarafından yayınlanacak olan ilana yapılacak. İŞKUR 9 Nisan 2019 tarihinde ilanı yayınlayacak ve başvuruları 15 Nisan 2019 tarihine kadar kabul edecek. Duyuruda belirtilen en önemli husus adaylarda KPSS şartı aranmayacağı olarak dikkat çekiyor. Kamu iş başvurusu yapacak adayların erkek olması ve 36 yaşından gün almamış olması da TCDD tarafından istenen şartlar arasında yer alıyor. Her aday İŞKUR’un yayınlayacağı ilanda sadece 1 pozisyona başvuru yapabilecek.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın