Ana Sayfa Sigorta Kasko ile İlgili Bilmeniz Gerekenler!

Kasko ile İlgili Bilmeniz Gerekenler!

Kasko Nedir?

Kasko, trafik sigortasının aksine kişisel isteğe göre yapılan bir sigorta türü. Fakat aslında kasko sigortası da trafik sigortası kadar önemli. Herhangi bir hasar durumunda karşı tarafta oluşan maddi ve bedeni hasar zorunlu trafik sigortası tarafından karşılanırken, kaskonuz olmaması durumunda sizin tarafınızda oluşan hasar bedelinden siz sorumlu olursunuz.

Kasko Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kasko alırken doğru bir değerlendirme yaparak sizin için en avantajlı olacak kaskoyu seçebilirsiniz. Sitemiz üzerinden sadece 3 dakikada kasko sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Kasko sigortası poliçesi alırken dikkat etmeniz gereken ilk nokta poliçenin teminat kapsamı. Dört farklı kasko türünden hangisini almak istediğinize karar verdikten sonra size sunulan poliçedeki teminatları inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kasko alırken kasko fiyatları ile değerlendirme yapmak yapılan en büyük yanlışlardan. Kasko seçenekleri arasından ne en pahalı olanı ne de en ucuz olanı en iyisidir. Kaskonuzu seçerken kasko poliçenizin anlaşmalı servis ağının genişliği ve anlaşmalı kredi kartlarına olan taksit seçeneği değerlendirme kriterleri arasında olmalıdır. Önceki araç kaskonuzdan sahip olduğunuz hasarsızlık indiriminiz varsa mutlaka yeni poliçeye uygulanmış olmalıdır.

Kasko İptali Nasıl Yapılır?

Kasko iptali çeşitli durumlarda yapılabilmekte fakat belirtmeliyiz ki yeni bir kasko almaksızın yapacağınız kasko iptali sizin açınızdan oldukça dezavantajlı bir durum. Küçük primler ödeyerek satın alacağınız araç kasko sigortası, olası hasar durumlarında sizi yüklü masraflardan kurtarır.

Aracınızı satmak istediğinizde, kasko yeni araç sahibine devredilemeyeceğinden dolayı kaskonuz otomatik olarak iptal edilir. Kasko poliçenizi aldığınız yeni araca devretmek isterseniz de kasko poliçeniz iptal edilir ve yeni araç için yeni poliçe hazırlanır. İki kasko poliçesi arasında ücret farkı oluştuysa bu ücret sigortalı tarafından tamamlanır. Kaskolu aracınızı satıp yerine yeni bir araç almazsanız, kaskonuzun kalan günlerine göre prim hesabı yapılır ve kalan günlerin ücreti size ödenir.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,814BeğenenlerBeğen
11,495TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,483TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler