Kasko ile İlgili Bilmeniz Gerekenler!

Google Haberlere Abone Ol:

Başlıklar

Kasko Nedir?

Kasko, trafik sigortasının aksine kişisel isteğe göre yapılan bir sigorta türü. Fakat aslında kasko sigortası da trafik sigortası kadar önemli. Herhangi bir hasar durumunda karşı tarafta oluşan maddi ve bedeni hasar zorunlu trafik sigortası tarafından karşılanırken, kaskonuz olmaması durumunda sizin tarafınızda oluşan hasar bedelinden siz sorumlu olursunuz.

Kasko Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kasko alırken doğru bir değerlendirme yaparak sizin için en avantajlı olacak kaskoyu seçebilirsiniz. Sitemiz üzerinden sadece 3 dakikada kasko sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Kasko sigortası poliçesi alırken dikkat etmeniz gereken ilk nokta poliçenin teminat kapsamı. Dört farklı kasko türünden hangisini almak istediğinize karar verdikten sonra size sunulan poliçedeki teminatları inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kasko alırken kasko fiyatları ile değerlendirme yapmak yapılan en büyük yanlışlardan. Kasko seçenekleri arasından ne en pahalı olanı ne de en ucuz olanı en iyisidir. Kaskonuzu seçerken kasko poliçenizin anlaşmalı servis ağının genişliği ve anlaşmalı kredi kartlarına olan taksit seçeneği değerlendirme kriterleri arasında olmalıdır. Önceki araç kaskonuzdan sahip olduğunuz hasarsızlık indiriminiz varsa mutlaka yeni poliçeye uygulanmış olmalıdır.

Kasko İptali Nasıl Yapılır?

Kasko iptali çeşitli durumlarda yapılabilmekte fakat belirtmeliyiz ki yeni bir kasko almaksızın yapacağınız kasko iptali sizin açınızdan oldukça dezavantajlı bir durum. Küçük primler ödeyerek satın alacağınız araç kasko sigortası, olası hasar durumlarında sizi yüklü masraflardan kurtarır.

Aracınızı satmak istediğinizde, kasko yeni araç sahibine devredilemeyeceğinden dolayı kaskonuz otomatik olarak iptal edilir. Kasko poliçenizi aldığınız yeni araca devretmek isterseniz de kasko poliçeniz iptal edilir ve yeni araç için yeni poliçe hazırlanır. İki kasko poliçesi arasında ücret farkı oluştuysa bu ücret sigortalı tarafından tamamlanır. Kaskolu aracınızı satıp yerine yeni bir araç almazsanız, kaskonuzun kalan günlerine göre prim hesabı yapılır ve kalan günlerin ücreti size ödenir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.