Ana SayfaSigortaKasko ile Trafik Sigortası Arasındaki Farkları Biliyor Musunuz?

Kasko ile Trafik Sigortası Arasındaki Farkları Biliyor Musunuz?

-

Özellikle ilk defa araç sahibi olacakların en çok üzerinde durduğu konulardan biri de taşıt sigortaları. Taşıt sigortaları arasında yer alan kasko ve zorunlu taşıt sigortası aracınıza yaptırabileceğiniz sigortalardan ancak bazı farkları mevcut.

Kasko ile Trafik Sigortası Arasındaki Farklar

Kasko ile trafik sigortası arasındaki en önemli fark kaskonun isteğe bağlı, trafik sigortasının ise zorunlu sigortalar kapsamında yer almasıdır. Zorunlu trafik sigortası herhangi bir kaza durumunda karşı tarafta oluşacak hasarları gidermeye yöneliktir. Karşı tarafı maddi anlamda güvence altına alan trafik sigortasının her yıl yenilenmesi gerekir. Zorunlu trafik sigortası limitleri bu nedenle her yıl resmi olarak belirlenmekte ve duyurulmaktadır. Trafik sigortası olmayan araçlar trafikten men edilerek araç ahibine cezai işlem uygulanır.

Kasko ise isteğe bağlı sigortalar arasındadır. Zorunlu trafik sigortası kaza anında karşı tarafta oluşan hasarları karşılarken kasko, sizin tarafınızda oluşacak hasarları karşılar. Araca kasko yaptırmak tamamen araç sahibinin inisiyatifindedir ancak oluşabilecek hasar durumlarında yüksek meblağlar ödememek için kasko yaptırmakta fayda vardır. Farklı kapsamlara sahip dört farklı kasko seçeneğinden dilediğinizi seçerek aracınızı maddi güvence altına alabilirsiniz.

Kasko ile trafik sigortasının arasındaki bir diğer fark teminat ve fiyat farkıdır. Zorunlu trafik sigortası sadece belirlenmiş olan durumları teminat altına alırken, kasko sigortasının teminatları sizin isteklerinize göre şekillenebilir. Bunlara bağlı olarak zorunlu trafik sigortası primleri kasko primlerinden daha ucuzdur.

Kasko Sigortası Yaptırdığınızda Aracınızı Nelerden Korursunuz?

Aracınızı park ettiğinizde veya trafikte, artık güvencedesiniz. Çünkü kasko, aracınızı her türlü tehlikeye karşı güvence altına alan, geniş kapsamlı bir sigorta sunuyor.

Kasko sigortasıyla aracınız yangın, yıldırım, infilak, hırsızlık, enflasyon, çarpma, çarpılma gibi tehlikelere karşı güvence altına alınır. Ayrıca grev, lokavt, kargaşalık, kötü niyetli halk hareketleri, terör, deprem, yanardağ püskürmesi, sel ve su baskını, çekme/çekilme, ferdi kaza, ihtiyari mali mesuliyet araçtaki aksesuarlar, yurtdışı kasko, araçta taşınan yük gibi isteğe bağlı ek teminatlardan dilediğinizi sigortanıza dahil ederek güvencenizi daha da genişletebilirsiniz.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler