Kasko Teklifi Alma İşlemi Nasıl Belirlenir?

Google Haberlere Abone Ol:

Zorunlu trafik sigortası, yasa gereği yapılması gereken araç sigortasıdır. Ve herhangi bir kaza durumunda kendi aracınızın değil, karşı tarafın zararının bir kısmını karşılar. Kasko ise; aracınızı kaza, yanma, çalınma gibi durumlarda karşılaşılabilecek zararları kapsayan bir sigorta çeşididir. Yani kasko yaptırıp belirli bir prim karşılığında hasarların bütün maliyetini kasko yaptırdığınız sigorta şirketine devretmiş oluyorsunuz. Kasko teklifi alınıp poliçeniz hazırlanıyor ve faydalanmaya başlıyorsunuz. Kaskonun amacı bir yönden kendi aracınızı garantiye almaktır. Yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçebilmek için geçerli bir araçtır.

Kasko Teklifi Almak

Kasko teklifi alma işlemi, aracın değeri, ruhsat sahibinin yaşı ve bulunduğu il esas alınarak belirlenir. Ayrıca talep edilen önlemler olursa kasko fiyatında değişiklikler olur. Söz konusu fiyat belirleme işlemi her sigorta acentesinde farklılık gösterir. Çünkü her firmanın hizmet bedeli ve ücretleri farklıdır. Kasko teklifi alınırken belirli standartlar var demiştik bu standartların haricinde talep edilen diğer hizmetler için ek ücret ödenmektedir. Örneğin standart bir kasko paketinde sadece aracın hasarı karşılanırken ekstradan talep edilen çalınmaya ve depreme karşı kasko için ekstra ücret ödeyip fayda sağlanabilmektedir.

Kasko teklifi alma işlemi, üç ana unsur ile belirlenir. Aracın fiyatı, ruhsat sahibinin yaşı ve yaşadığı şehir, her firma kendi bünyesinde sunduğu şartlara göre Kasko teklifi sunar. Yani A firmasında yaklaşık kasko fiyatı 150 TL iken, B firmasında 175 TL olabilir. Her yıl yenilenen ücretler ile birlikte hesaplamalarda değişir. Firmalar bu noktada rekabet ortamı olduğu için farklı taksit imkânları ya da kampanya seçenekleri sunabilir. Örneğin; kredi kartına 6 taksit imkânı gibi. Kasko zorunlu olmamasına rağmen bana göre çok gerekli bir önlemdir. Karşılaştığımız bir kaza durumunda mağduriyetimiz en iyi koşullarda giderilmeye çalışılıyor ve hizmet kısa sürede sağlanıyor. Yani uzun süreli bekleme durumu da söz konusu değil.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…