Ana SayfaSigortaZorunlu Trafik Sigortası Teminatları

Zorunlu Trafik Sigortası Teminatları
Z

-

Trafik sigortası ülkemizde yapılması zorunlu olan bir sigorta türü. Herhangi bir kaza durumunda, karşı tarafta oluşabilecek hasarları gidermeye yönelik olan zorunlu trafik sigortası teminatlarını detaylı bir şekilde biliyor olmak hasar durumu ile karşılaştığınızda size kolaylık sağlayacaktır.

Zorunlu Trafik Sigortası Teminatları

Trafik sigortası teminatları ve limitleri Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenmektedir. Trafik sigortası fiyatları ve ödeme koşulları sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterse de tüm sigorta şirketleri, Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen bu trafik sigortası teminatlarını karşılamak zorundadır. Sigorta şirketlerindeki ücret farklılığı ise sigorta yapılacak aracın model yılı, sigortalının mesleği, aracın türü ve hasarsızlık gibi durumlara göre değişime uğrayabilir.

Trafik Sigortası Genel Teminatları

Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen zorunlu trafik sigortası genel teminatları aşağıdaki gibidir:

  • Kişi başı vefat ve tedavi teminatı: Hasar sonucunda meydana gelen yaralanmaların tedavi masrafları ile vefat durumlarına yönelik masrafların karşılanması.
  • Kaza başına vefat ve tedavi teminatı: Hasar durumunda kazaya dahil olan her bir kişi için vefat ya da tedavi masraflarının karşılanması.
  • Araç ve kaza başına maddi hasar teminatı: Hasar durumunda sigortalı kişinin karşı tarafta meydana gelmesine yol açtığı maddi zararların karşılanması.

Trafik sigortası her yıl yenilenmelidir. Trafik sigortası olmayan araçlar tespit edilmeleri halinde cezai işleme tabi olurlar. Herhangi bir kaza durumunda sizin tarafınızda oluşacak hasarların da karşılanmasını istiyorsanız trafik sigortasına ek olarak aracınıza kasko da yaptırabilirsiniz.

Aracınızda trafik sigortası yoksa ya da yenileme zamanı geldiyse Hangisi.net üzerinden hızlı bir şekilde zorunlu trafik sigortası sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Hangisi.net sigorta sorgulama işlemi ile trafik sigortası fiyatları hakkında bilgi alabilir, acentaya gitmeye gerek kalmadan sigortanızı yaptırabilirsiniz.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,361TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol