Konut Kredisi Nasıl Kullanılır?

Konut Kredisi Nasıl Kullanılır? Konut Kredisini Kullanabilmek İçin Şartlar! Konut Kredisi Almak İçin Neler Gereklidir? Detaylar İçin...

Google Haberlere Abone Ol:

Konut Kredisi;  ev satın almak isteyen kişilerin “kira öder gibi taksit ödeme fırsatını kullanarak ev sahibi olmaları” olarak tanımlanan, bankalarca mortgage olarak da tanımlanan bir ifadedir. Ev sahibi olmak isteyen fakat bunun için belirli bir birikimi olmayan kişilerin bankalar aracılığıyla başvurduğu bir yöntemdir.

Konut kredisini kullanabilmek için; kişiler kendilerine en uygun olan herhangi bir bankaya konut kredisi için başvurabilirler. Bu durumda kişinin yeterli aylık gelirinin olduğunu ispatlamak gerekmektedir. Kişinin düzenli geliri yoksa ya da önceden sorunlu kredisi, ödeme düzensizliği varsa bankalar yeni bir kredi talebinize olumlu cevap veremezler.

Peki Konut Kredisi Nasıl Kullanılır sorusunu cevaplayacak olursak; kişiler almak istedikleri evi belirledikten sonra kendilerine en uygun bankaya başvuru yaparlar. Banka satın almak istediğiniz evin değerini belirledikten sonra %20-%25 gibi bir miktarı peşinat olarak ödemeniz gerekmektedir. Daha sonra satın alınmak istenilen evin geri kalan ücretini banka, bir ipotek senedi karşılığında üstlenir. Ödeme ise anlaşma yapıldığı gibi belirlenen faiz oranı ve vade süresiyle aylık olarak gerçekleştirilir. Düzensiz yapılan ödemeler  4. Ayın sonunda yapılan ipotek doğrultusunda yasal süreç başlatılır ve banka eve el koyar.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

Konut Kredisi Almak İçin Neler Gereklidir?

  • Eksiksiz doldurulmuş kredi başvuru formu
  • Bankaya başvuru yapmadan önce nüfus cüzdanı(ehliyet,pasaport), ikametgah ve gelir belgeleri hazırlanır.(maaş bordrosu/vergi levhası/maaş cüzdanı)
  • Eğer ki kişi yeterli gelire sahip değilse başka birini kefil göstermek zorundadır.
  • Satın almak istenilen konutun kat mülkiyet tapusu olması gerekir. Eğer ki henüz inşaat halinde bir konutsa o zaman da kat irtifakı tapusu olması şarttır.
  • Elektrik/su/doğalgaz gibi adınıza düzenlenmiş bir aboneliğe ait geçmiş 3 aylık faturanın aslı

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.