Araba İpotekli (Rehinli) Kredi En Kolay Nasıl Alabilirsiniz?

0
Araba İpotekli (Rehinli) Kredi En Kolay Nasıl Alabilirsiniz?

İpotekli kredi nedir? Araba ipotekli kredi nedir? Araba ipotekli kredi alabilir miyim? Şeklinde sorularla ve isteklerle bankalardan arabanız vasıtasıyla kredi alıp alamayacağınızı merak ediyor ve cevap arıyorsanız tüm yanıtlar Bankaciyim.net’te! Sizler için önce ipotekli kredinin ve araba ipotekli kredinin ne olduğunu açıkladıktan sonra araba ipotekli krediyi nasıl alacağınızı kısaca açıklayacağız.

İpotekli kredi, bankalara kredi başvurusunda bulunurken teminat olarak bir konutu göstermeniz ve ona dayanarak kredinizi çekmenize olanak sağlayan bir kredi şeklidir. Aklınıza şu soru gelebilir sadece konut ile mi ipotek yapabiliyoruz? Bu durumda işin içine araba ipotekli kredi girmektedir.

Araba İpotekli (Rehinli) Kredi En Kolay Nasıl Alabilirsiniz?

Araba ipotekli kredi ise yüksek tutarlı ihtiyaçlarınız için arabanızı rehin göstererek yapabileceğiniz teminatlı kredi şeklidir. Konut yerine arabanızı ipotek ettirerek kredinizi çekip kullanma imkanına sahip oluyorsunuz. Yani evet, araba ipotekli kredi alabilirsiniz. Banka bunun için sizden yine belirli şartlar istemektedir.

Arabanızı teminat olarak gösterdiğiniz için banka çoğu zaman sizden kefil istemeyecektir. Çünkü zaten geri ödeme yapmasanız da verdiği krediyi temin edebileceği bir güvencesi bulunmaktadır. Bankalar arabanızı ipotek altına almadan önce de kredi kullanımına uygunluğuna da bakmaktadır. Aracınızın üzerinde başka bir ipotek var ise ipotek altına alınması uygun karşılanmamaktadır.  İpotek altına alınabileceği uygun görülürse ne kadar kredi kullanabileceğiniz ve hangi vadelerde kredi kullanabileceğiz kararı veriliyor.

Karşılıklı onaydan sonra ise kredinizi çekip kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Araba ipotekli kredi ile ilgili daha fazla detay öğrenmek için çalışmak istediğiniz bankalara müracaat edebilirsiniz.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın