Araba İpotekli (Rehinli) Kredi En Kolay Nasıl Alabilirsiniz?

Google Haberlere Abone Ol:

İpotekli kredi nedir? Araba ipotekli kredi nedir? Araba ipotekli kredi alabilir miyim? Şeklinde sorularla ve isteklerle bankalardan arabanız vasıtasıyla kredi alıp alamayacağınızı merak ediyor ve cevap arıyorsanız tüm yanıtlar Bankaciyim.net’te! Sizler için önce ipotekli kredinin ve araba ipotekli kredinin ne olduğunu açıkladıktan sonra araba ipotekli krediyi nasıl alacağınızı kısaca açıklayacağız.

İpotekli kredi, bankalara kredi başvurusunda bulunurken teminat olarak bir konutu göstermeniz ve ona dayanarak kredinizi çekmenize olanak sağlayan bir kredi şeklidir. Aklınıza şu soru gelebilir sadece konut ile mi ipotek yapabiliyoruz? Bu durumda işin içine araba ipotekli kredi girmektedir.

Araba İpotekli (Rehinli) Kredi En Kolay Nasıl Alabilirsiniz?

Araba ipotekli kredi ise yüksek tutarlı ihtiyaçlarınız için arabanızı rehin göstererek yapabileceğiniz teminatlı kredi şeklidir. Konut yerine arabanızı ipotek ettirerek kredinizi çekip kullanma imkanına sahip oluyorsunuz. Yani evet, araba ipotekli kredi alabilirsiniz. Banka bunun için sizden yine belirli şartlar istemektedir.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

Arabanızı teminat olarak gösterdiğiniz için banka çoğu zaman sizden kefil istemeyecektir. Çünkü zaten geri ödeme yapmasanız da verdiği krediyi temin edebileceği bir güvencesi bulunmaktadır. Bankalar arabanızı ipotek altına almadan önce de kredi kullanımına uygunluğuna da bakmaktadır. Aracınızın üzerinde başka bir ipotek var ise ipotek altına alınması uygun karşılanmamaktadır.  İpotek altına alınabileceği uygun görülürse ne kadar kredi kullanabileceğiniz ve hangi vadelerde kredi kullanabileceğiz kararı veriliyor.

Karşılıklı onaydan sonra ise kredinizi çekip kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Araba ipotekli kredi ile ilgili daha fazla detay öğrenmek için çalışmak istediğiniz bankalara müracaat edebilirsiniz.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.