Ana SayfaBirikim & YatırımEn İyi Yatırım Nedir?

En İyi Yatırım Nedir?

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Uzun süredir yemeyip, içmeyip, para biriktiriyorsunuz ve en iyi yatırım aracını aramaya mı koyuldunuz? Hiç sorun etmeyin. Sizlere birkaç yatırım aracının özelliklerini belirteceğiz ve siz kendinize en uygununu hiç yorulmadan seçebileceksiniz. Öncelikle yatırımınızı ne için yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Buna karar verdikten sonra yatırım araçlarına göz atalım.

Hangi Yatırım Aracını Seçmeliyim?

Eğer altını seçmeye karar verirseniz değeri yükselen bir yatırım aracı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Türkler genellikle altına yatırım yaparlar. Kola bir bilezik, bileğe bir saat gibi birçok aksesuar çeşidi de vardır. Uzun senelerdir süren bir gelenek vardır ki o da yatırımı altına yapmaktır. Bir zamanlar 50 lira olan çeyrek altın şimdi 185 liraya kadar çıktı. Bu demek oluyor ki sürekli uzun vadede artış göstermektedir.

En İyi Yatırım: Döviz

Eğer dövize yatırım yapmak istiyorsanız biraz riskli bir işlem sizi bekliyor. Çünkü çok iyi bir araştırma yapmadan dolara veya Euro’ya yatırım yapmak bayağı sakıncalı oluyor. Döviz daha küçük iken yatırım yapılırsa, en iyi yatırım olarak görülebilir. Çünkü size para kazandıracaktır. Fakat çok yükseklerde ise ve grafiklerden dahi durumun kötü olduğunu anlıyorsanız, dövize yatırım yapmak çok riskli olacaktır.

Eğer mevduat hesabınız varsa ve yatırım düşünüyorsanız en garantili yatırım yollarından birini seçmiş bulunmaktasınız. Garantili deniyor çünkü ne kadar para kazanacağınızı biliyorsunuz ve o paranın altına inme olasılığı yok. Fakat yatırım sonunda kazanacağınız para çok fazla olmayabilir. “Keşke dolara yatırsaydım.” dedirtebilir. Çünkü döviz ve altındaki dalgalanmaların size daha çok kazandırma ihtimali yüksektir.

Neden Bu Kadar Çok Risk Var?

Bu soruyu soruyorsanız muhtemelen yatırım işlerine yeni katılmışsınızdır. Bu kadar çok risk olmasının tek sebebi paranın bu kadar kolay kazanılamamasıdır. Eğer para kazanmak istiyorsak ve bunu kolayca yapmak istiyorsak risklere girmek zorundayız. Yatırım işleri kolay işler değildir. Bu konu hakkında üniversiteler açılmış, dersler işlenmektedir. Yani emek verilerek bu para kazanılmaktadır. Nereye yatırım yapacağınızı ve ne zaman yatırım yapacağınızı seçmek sizi zenginde edebilir fakirde. O yüzden en iyi yatırım aracını çok iyi belirlemelisiniz.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,250TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Halkbank Personel Alımları Yapıyor!

Türkiye’nin en önemli finans kuruluşlarından olan Halkbank, yayımlamış olduğu banka iş ilanları ile personel...

Merkez Bankası Yüksek Kur Talebinde Bulundu!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), sektörde faaliyet gösteren bankalardan yüksek kur talebinde bulundu. Elde...

Vakıfbank Personel Alımları Yapıyor!

Türkiye’nin devlet destekli ve en eski bankalarından olan Vakıfbank, yayımlamış olduğu yeni ilanlarla banka...

Garanti BBVA Staj Başvuruları Başladı

Garanti BBVA’nın yaptığı banka iş ilanları duyurusunda üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan programdan bahsedildi.Garanti...

Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

QNB Finansbank Lise Mezunu Alım Yapıyor

İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...