Ana SayfaSağlıkAçık Emar Nasıl Çekilir?

Açık Emar Nasıl Çekilir?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Standart MR cihazlarına sığmakta problem yaşayan hastalar ve klostrofobisi olan yani kapalı alanda kalamayan hastaların yüksek teknolojiden yararlanarak gerekli emarlarının çekilmesi için üretilen cihazlara Open MR yani açık emar denmektedir.

  Açık emar sayesinde hastalar istedikleri takdirde yanlarına bir refakatçi de alarak, herhangi bir korku problemi yaşamadan oldukça rahat bir şekilde emarlarını çektirebilmektedir. Daha önceleri klostrofobisi olan hastalar anestezi kullanılarak incelemeye alınabilmekteyken açık emar sayesinde artık bu problem tamamen ortadan kalktı.

  Açık Emar Nasıl Çekilir? Açık Mr cihazında hastaların herhangi bir yönü kapatılmamaktadır. Oldukça ferah ve geniş bir alanda inceleme yapılabilmektedir.

  Açık emar sayesinde çocuklar anestezi almak zorunda kalmaksızın tetkik yaptırabilirler. Ayrıca hastalar söz konusu tetkik sırasında dergi, kitap okuyabilir, refakatçileri ile konuşabilir, müzik dinleyebilirler. Hastanın kendini rahat hissetmesi için yan ya da oturur pozisyonlarda bile emar çekilebilmektedir.

  Açık Mr sayesinde tansiyon, kalp ve astım rahatsızlığı olanların yanı sıra vücudunda protez ve plak takılı olduğu için kapalı MR çektiremeyen hastaların da rahatlıkla tetkikleri yapılabilmektedir.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.