Ana SayfaSağlıkAçık Emar Nasıl Çekilir?

Açık Emar Nasıl Çekilir?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Standart MR cihazlarına sığmakta problem yaşayan hastalar ve klostrofobisi olan yani kapalı alanda kalamayan hastaların yüksek teknolojiden yararlanarak gerekli emarlarının çekilmesi için üretilen cihazlara Open MR yani açık emar denmektedir.

Açık emar sayesinde hastalar istedikleri takdirde yanlarına bir refakatçi de alarak, herhangi bir korku problemi yaşamadan oldukça rahat bir şekilde emarlarını çektirebilmektedir. Daha önceleri klostrofobisi olan hastalar anestezi kullanılarak incelemeye alınabilmekteyken açık emar sayesinde artık bu problem tamamen ortadan kalktı.

Açık Emar Nasıl Çekilir? Açık Mr cihazında hastaların herhangi bir yönü kapatılmamaktadır. Oldukça ferah ve geniş bir alanda inceleme yapılabilmektedir.

Açık emar sayesinde çocuklar anestezi almak zorunda kalmaksızın tetkik yaptırabilirler. Ayrıca hastalar söz konusu tetkik sırasında dergi, kitap okuyabilir, refakatçileri ile konuşabilir, müzik dinleyebilirler. Hastanın kendini rahat hissetmesi için yan ya da oturur pozisyonlarda bile emar çekilebilmektedir.

Açık Mr sayesinde tansiyon, kalp ve astım rahatsızlığı olanların yanı sıra vücudunda protez ve plak takılı olduğu için kapalı MR çektiremeyen hastaların da rahatlıkla tetkikleri yapılabilmektedir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.