Ana SayfaSağlıkAçık Emar Nasıl Çekilir?

Açık Emar Nasıl Çekilir?
A

-

Standart MR cihazlarına sığmakta problem yaşayan hastalar ve klostrofobisi olan yani kapalı alanda kalamayan hastaların yüksek teknolojiden yararlanarak gerekli emarlarının çekilmesi için üretilen cihazlara Open MR yani açık emar denmektedir.

Açık emar sayesinde hastalar istedikleri takdirde yanlarına bir refakatçi de alarak, herhangi bir korku problemi yaşamadan oldukça rahat bir şekilde emarlarını çektirebilmektedir. Daha önceleri klostrofobisi olan hastalar anestezi kullanılarak incelemeye alınabilmekteyken açık emar sayesinde artık bu problem tamamen ortadan kalktı.

Açık Emar Nasıl Çekilir? Açık Mr cihazında hastaların herhangi bir yönü kapatılmamaktadır. Oldukça ferah ve geniş bir alanda inceleme yapılabilmektedir.

Açık emar sayesinde çocuklar anestezi almak zorunda kalmaksızın tetkik yaptırabilirler. Ayrıca hastalar söz konusu tetkik sırasında dergi, kitap okuyabilir, refakatçileri ile konuşabilir, müzik dinleyebilirler. Hastanın kendini rahat hissetmesi için yan ya da oturur pozisyonlarda bile emar çekilebilmektedir.

Açık Mr sayesinde tansiyon, kalp ve astım rahatsızlığı olanların yanı sıra vücudunda protez ve plak takılı olduğu için kapalı MR çektiremeyen hastaların da rahatlıkla tetkikleri yapılabilmektedir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol