Ana SayfaSağlıkAnksiyete Nedir? Anksiyete ile Baş Etmek

Anksiyete Nedir? Anksiyete ile Baş Etmek

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Anksiyete sürekli olarak endişe duyma durumudur. Yaşam güllük gülistanlık değil ve sorunlarla doludur. Hayatın her alanında her zaman istediğimiz şeyler olmuyor. Vücudumuz doğal olarak kendisine yüklenen Strese karşı bir tepki verir. Bu tepkiyi endişe stres gerilim çarpıntı yorgunluk olarak dışarıya yansır. Stresle başa çıkabilmek kolay değil. Hayat sürekli olarak önümüze problemler çıkarıyor. Bu problemlerle sürekli mücadele edebilmek için enerjiye ihtiyacımız vardır. Hayata bakış açınızı değiştirmek stresle mücadele etmek için olumlu bir adım olabilir. Yaşam tarzınızda ciddi yönde olumlu değişimlere yol açmak için bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. Bu değişiklikler arasında psikolojik tedavi görmek meditasyon yapmak çeşitli nefes egzersizleri yapmak sosyal çevreyi genişletmek kendine daha fazla zaman ayırmak hobilere zaman ayırmak sayılabilir.

  Hayat Endişelerle Doludur

   Bunlar bireysel olarak alınacak tedbirlerdir fakat uzun vadede istenmeyen anksiyete ile mücadele etmek için hayata karşı olumlu yönde tutumu değiştirmenin sürekliliği de gereklidir. Hayat hiçbir zaman mükemmel olmaz. Hayatın Mükemmel olmasını isteyen bizler de mükemmel değiliz. Yaşadığımız çevrede patronlarımız emir aldığımız insanlar çalıştığımız çevredeki arkadaşlarımız hatta ailemiz bile birçok konuda bizimle uyum sağlamayabilir ve bizimle aynı konuda hem fikir olmayabilir. İnsanların bizden beklentilerini tam olarak karşılamak için kendimizi heba etmemiz de bize zarar verir. Bencil bir şekilde tamamen kendi mutluluğumuzu ön plana alarak başkalarının mutluluğunu ikinci plana atmak da psikolojik açıdan hem bize hem çevremize zarar verir. Ciddi anlamda oturup düşünmek ve hayata bakış açımızı olumlu yönde değiştirmemiz anksiyete ile mücadele etmede etkin bir yol olacaktır. Tüm sürprizlerine ve güvenilmezliğine rağmen yaşamak daima güzeldir.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,246TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Seçim Belirsizliği Kredi Faizlerini Vurdu!

  Merkez bankası tarafından uygulanan önlemlere ve eleştiri konusu olan düşük faiz politikasına karşın bankaların...

  Zamlı Emekli Maaşı Ne Zaman Yatacak?

  Türkiye’deki milyonlarca emekli için zamlı emekli maaşının ne zaman yatacağı önemli bir soru işareti...

  Odeabank 11 Şehir için Genç Yetenekler Arıyor!

  Türk bankacılık sektöründe büyümek ve tüm bankacılık hizmetlerinde ilk akla gelen banka olmak için sürekli çalışmalarda bulunan Odeabank, kadrosunu da gün geçtikçe büyütüyor. Odeabank, Gişe Yetkilisi alımları yapacak.

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...