Anksiyete Nedir? Anksiyete ile Baş Etmek

Google Haberlere Abone Ol:

Anksiyete sürekli olarak endişe duyma durumudur. Yaşam güllük gülistanlık değil ve sorunlarla doludur. Hayatın her alanında her zaman istediğimiz şeyler olmuyor. Vücudumuz doğal olarak kendisine yüklenen Strese karşı bir tepki verir. Bu tepkiyi endişe stres gerilim çarpıntı yorgunluk olarak dışarıya yansır. Stresle başa çıkabilmek kolay değil. Hayat sürekli olarak önümüze problemler çıkarıyor. Bu problemlerle sürekli mücadele edebilmek için enerjiye ihtiyacımız vardır. Hayata bakış açınızı değiştirmek stresle mücadele etmek için olumlu bir adım olabilir. Yaşam tarzınızda ciddi yönde olumlu değişimlere yol açmak için bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. Bu değişiklikler arasında psikolojik tedavi görmek meditasyon yapmak çeşitli nefes egzersizleri yapmak sosyal çevreyi genişletmek kendine daha fazla zaman ayırmak hobilere zaman ayırmak sayılabilir.

Hayat Endişelerle Doludur

 Bunlar bireysel olarak alınacak tedbirlerdir fakat uzun vadede istenmeyen anksiyete ile mücadele etmek için hayata karşı olumlu yönde tutumu değiştirmenin sürekliliği de gereklidir. Hayat hiçbir zaman mükemmel olmaz. Hayatın Mükemmel olmasını isteyen bizler de mükemmel değiliz. Yaşadığımız çevrede patronlarımız emir aldığımız insanlar çalıştığımız çevredeki arkadaşlarımız hatta ailemiz bile birçok konuda bizimle uyum sağlamayabilir ve bizimle aynı konuda hem fikir olmayabilir. İnsanların bizden beklentilerini tam olarak karşılamak için kendimizi heba etmemiz de bize zarar verir. Bencil bir şekilde tamamen kendi mutluluğumuzu ön plana alarak başkalarının mutluluğunu ikinci plana atmak da psikolojik açıdan hem bize hem çevremize zarar verir. Ciddi anlamda oturup düşünmek ve hayata bakış açımızı olumlu yönde değiştirmemiz anksiyete ile mücadele etmede etkin bir yol olacaktır. Tüm sürprizlerine ve güvenilmezliğine rağmen yaşamak daima güzeldir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.