Kredi Kartından Taksitli Nakit Çekmek

Nakit Avans Nedir? Taksitli Nakit Avans Nedir?

Nakit avans, bankaların müşterilerine sunduğu kredi kartı ürünlerinden bir tanesidir. Bir nevi kredi kartı kredisi diyebiliriz. Kredi kartınızın limiti doğrultusunda anlık ve zor durumlar için kredi kartınız üzerinden çekebildiğiniz nakit paralardır. Taksitli nakit avans, bu nakit para çekiminin taksitlendirmiş bir biçimde geri ödenmesine olanak sağlayan nakit para çekimidir. Nakit avans çekimi ile tek farklı taksitlendirilmesidir. Yüksek faiz oranlarından dolayı her ne kadar nakit avans çekmek pek doğru olmasa da zaman zaman bu durumla karşılaşabilmekteyiz. Bankalar da nakit avans hizmetlerini müşterilerinin kullanmasını sağlamak amacıyla, taksitli nakit çekim seçeneğini getirdiler.

Bu taksitlendirilmiş nakit çekimin nasıl yapıldığını merak edenleriniz olabilir. Peki kredi kartından taksitli nakit nasıl çekilir?

Aslında çok kolay bir şekilde yapılabilen bir işlem. Daha öncesinde bu avansı çekmek daha kolaydı ancak yapılan düzenlemeler ile daha zor bir hal aldı. Unutmamanız gereken bir detay ise bir yıl için ekstre borcunuzun yarısını en az üç kez ödemezseniz borcunuzu kapatana kadar nakit avans kullanamıyorsunuz. Taksitli nakit avans çekimlerinizi bankanızın ATM’lerinden çekebiliyorsunuz. Bankamatiğe kartınızı yerleştirerek nakit avans bölümünden taksitli veya taksitsiz seçenekleri yardımıyla işlem yapacağınız menüye ilerliyorsunuz. Siz taksitli nakit çekmek istediğiniz için taksitli avans seçeneğini seçtikten sonra banka tarafından sunulan taksitlendirmelerden size uygun olanı seçiyorsunuz. Daha sonra karşınıza çekmek istediğiniz tutar miktarı bilgisini girmenizi isteyen ekran çıkacak. Bankanın belirlediği limitler dahilinde çekmek istediğiniz tutarı da girdikten sonra, avansınız elinizde olacak. Nakit avans limitinizi aşmamanız ise önerimizdir. Çünkü nakit avans aşımı yapıldığında kredi kartı ekstrenizdeki toplam borç bir hayli kabaracaktır.

Kredi kartlarının taksitli nakit faiz oranları avans çeken müşterilerine sunduğu vade seçenekleri ise çoğu banka için 9 ay vade süresini içermektedir. Çoğu banka aylık faiz oranını %2,02’lik bir yüzde üzerinden belirtmektedir. Bazı bankalar nakit avans çekimi işlemlerinizi internet siteleri üzerinden de gerçekleştirebilmenize olanak sağlamaktadır. Müşterisi olduğunuz bankanın web sitesine girerek siz de nakit avans çekimleriniz için hızlıca başvurabilirsiniz. Detaylı bilgi için bankanıza başvurabilirsiniz.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın