Ana Sayfa Bankacılık 2019'da Ev Kredisi Şartları Değişti mi?

2019’da Ev Kredisi Şartları Değişti mi?

2019'da Ev Kredisi Şartları Değişti mi? Bankalar Konut Kredisi Başvurusu Yapacak Müşterilerinden Neler Talep Ediyor?

-

Kirada oturmaktan bıkmış insanlar için ya da geleceğe yatırım yapmak isteyen kişiler için, ev almak ideal bir yatırım çeşididir. Eskisi kadar alım gücü zor olmayan ev alma konusunda, her bütçeye uygun olanaklar mevcuttur. Bir birikime sahip olmayanlar için ev kredisi seçenekleri ve geri ödeme şartları son zamanların en büyük kolaylıkları arasındadır.

Nasıl bir ev alacağınıza karar verdiniz, sıra evi nasıl alacağınıza geldi. Size sunulan kredi seçenekleri sayesinde çok düşünmeden hemen evinizi almanız mümkün. Bütçenize uygun kredi seçenekleri ile herkes yeni bir ev sahibi olabilir. Ancak kredi çekmeden önce ciddi bir araştırma yapmalısınız. Güvenilir bankalar olduğu gibi yanlış bir tercih sonucunda kötü sonuçlarla da karşılaşabilirsiniz. Kredi şartlarını öğrenip sizin için en uygununu seçtikten sonra, bankalarla görüşmeye gidebilirsiniz.

Ev Kredisi Şartları Nelerdir?

Ev kredisi şartları, bankadan bankaya değişiklik gösterdiği gibi bankalar tarafından ortak olarak alınan kararlar da vardır. Her kredi çekme şartında olduğu gibi ev kredisi şartları arasında da en önemli şart: 18 yaşında ya da 18 yaşını bitirmiş olmak gerekmektedir. Bir diğer şart da gelir düzeyinizin belli bir ortalamanın üstünde olmasıdır. Ayrıca maaş ve maaş harici gelir belgeleri ile birlikte geçmiş döneme ait tüm ödeme bilgileri gereklidir. Kredi notunuzun yüksek olması da bir avantajdır.

Görüştüğünüz bankalar ile anlaşmaya vardıktan sonra, şartlar her iki taraf için de uyuyorsa; bankalar muhakkak bir geri dönüş yapmaktadır.

Şayet şartlardan biri bile uymuyorsa, bankalar olumsuz da olsa bir dönüş yapar. Bankaların size olumlu dönüş yapmasını istiyorsanız, geçmişe ait referanslarınızın kuvvetli ve güvenilir olması gerekmektedir. Bu hem sizin için hem de bankalar için önemlidir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,272BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler