Ana SayfaKredilerHer Bütçeye Uygun TEB Konut Kredileri

Her Bütçeye Uygun TEB Konut Kredileri

TEB Konut Kredileri ve faiz oranları müşterilerini yine mutlu ediyor! Çeşitli ödeme seçenekleri, uygun faiz oranları ev sahibi olmak isteyenleri mutlu ediyor. Detaylar…

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Ev sahibi olmak isteyenlere özel bol seçenekleri fırsatlar sunan Türk Ekonomi Bankası (TEB), her müşterisini düşünüp, çeşitli ödeme planları sağlıyor. TEB konut kredileri ile isteyenler ödemelerine geç başlayabilirken, isteyenler ise dönemsen ödeme yapabiliyor, isteyenler ara ödeme yapabiliyor. Peki Nasıl Bunlar?

  • Her Şey Dahil Konut Kredisi

TEB, Konut Kredisi kullanımı sırasında ortaya çıkacak dosya masrafı, vergiler gibi masrafları da krediye dahil edip, tüm masrafları uzun vadeye yayarak rahatça ödemek mümkün. Sigortası masrafları, ekspertiz ücreti, ipotek masrafları müşterinin önüne ayrıca getirilmiyor. TEB Konut Kredisi’nin içine tüm masraflar dahil ediliyor ve Her Şey Dahil Konut Kredisi ortaya çıkıyor.

  • Al – Kirala Konut Kredisi

Al – Kirala Konut Kredisi seçeneği ile müşteriler, kullandığı krediyle aldıkları evi kiraya verip, kira gelirleriyle de kredi geri ödemelerini uzun vadede sıkıntıya girmeden ödeyebiliyorlar.

Katılımcılar, Esnek Kademeli Konut Kredisi sayesinde kendi bütçe ve harcamalarına göre ödeme seçeneklerini belirleyerek rahat bir şekilde uygun faiz ve uzun vade avantajlarıyla kredilerini geri ödeme seçeneklerine sahipler.

Müşteriler, normalde alacakları konut değerinin %75’ine kadar kredi alabiliyorlar. Ancak müşterilerin ellerindeki sermaye miktarı kalan kısmı tamamlamaya yetersiz ise TEB, %100 Konut Kredisi ile kalan %25’lik kısmı da nakit karşılığı ya da müşteriye ait ikinci bir gayrimenkul ipoteği karşılığında katılımcının eksik olan %25’lik kredisini de tamamlıyor.

  • Anapara Ertelemeli Konut Kredisi

Anapara Ertelemeli Konut Kredisi ise TEB Konut Kredileri kapsamındaki bir diğer sistem. Müşteriler konut kredilerini alıp, anapara ödemelerine 36 ay sonra başlama imkanına sahip. Bu sistemin amacı, ilk taksitlerdeki faiz yükünü azaltmak. Müşteriler, Anapara Ertelemeli Konut Kredisi ile 36 ay boyunca yalnızca faiz ödemesi yapıyorlar. Faiz ödenen bu 36 aylık dönemden sonra anapara ödemesine başlanıldığı zaman da yapılacak ödeme planı anapara ertelemesi yapılan dönemle aynı oluyor.

  • Dönem Ödemeli Konut Kredisi

Dönem Ödemeli Konut Kredisi seçeneği ile kullanılan konut kredisi müşterinin ekonomik durumuna göre 2 ya da 3 ayda bir ödemeli olarak taksitlendirilebiliyor.

Müşteri, Kademeli Azaltan Konut Kredisi ve Kademeli Artan Konut Kredisi ile hayatının ilerleyen dönemlerinde yapacağı harcamaları, ekonomik durumunu dikkate alarak düşük taksitlerle başlayıp ilerde artırma ya da yüksek taksitlerle başlayıp ilerde düşürme gibi imkanlara da sahip oluyor.

  • Ara Ödemeli Konut Kredisi

Ara Ödemeli Konut Kredisi ile de eline bir miktar para geçen müşteri kredisinin bir bölümünü kapatıp ödemelerini azaltabilme ya da kısaltabilme avantajlarına da sahip.

Molalı Konut Kredisi ile yıl içinde istenilen 2 ay kredi ödemeye ara verilebiliyor. Üstelik gecikme faizi de uygulanmıyor bu sistemde.

TEB Konut Kredileri’nden yararlanmak için ise gerekli belgeleri bir araya getirip TEB şubelerine giderek en uygun konut kredisi seçeneğinden yararlanılabiliyor. Gerekli belgeler, faiz oranları ve daha detaylı bilgiler için TEB internet sitesi ya da en yakın TEB şubesi ziyaret edilebilir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,247TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.