Ana SayfaKariyerİş Başvurusunda Önceliğiniz Olsun İster misiniz?

İş Başvurusunda Önceliğiniz Olsun İster misiniz?

İş Başvurusunda Önceliğiniz Olsun İster misiniz? Özgüveninizi Dışarıya Yansıtın! Dış Görünüş İlk Görüşte Her şeydir! Detaylar İçin…

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Çok beklenmedik bir durum olmadığı sürece genelde iş alımlarını özel sektörler yapar. Eğer sizde devlet dairesinde çalışmayı düşünmüyorsanız, geleceğinizi özel sektörde çalışıp kazandığınız paralarla inşa etmek istiyorsanız bu yazımız tam da size göre!

Öncelikle geçmişiniz aslında beklediğiniz ya da düşündüğünüz kadar önemli değil. Yüz kızartıcı bir suç işlemediğiniz sürece, sizden talep edilecek olan sabıka kaydınızda problem olmadığı sürece deneyimsiz olsanız dahi iş görüşmesi sizin için %50 şans demektir. Peki, bu şansı nasıl daha yukarıya çıkarmalısınız.

Özgüveninizi Dışarıya Yansıtın

Face to Face yani yüz yüze görüşme aşamasına geldiyseniz, artık görüşme yaptığınız yetkilileri diksiyonunuz ve soğukkanlılığınız ile hayran bırakmanız gerekiyor. Bu görüşmeye çok değer verdiğinizi, kıyafetleriniz ve bakımınızla göstererek şansınızı %65-%70’e çıkartabilirsiniz.

Abartmayın

Size yöneltilen sorular genelde klasik sorulardır. ‘’Neden bizimle çalışmak istiyorsun’’ gibi klasik sorulara firmayı yüceltecek cevaplar verirseniz şansınız biraz daha artacaktır. Unutmayın mülakat esnasında aşırıya gitmemek kaydıyla, kendinize olan güveninizi ortaya çıkartarak inşalar karşısında ezilmediğinizi kendinize çok güvendiğinizi ve sizin için iş imkânlarının bitmediğini hafiften anlatmalısınız.

Dış Görünüş İlk Görüşte Her şeydir

Kariyer Planlaması için başvuruda bulunduğunuz yerde sizden ayrı mülakat için gelen kişiler varsa, onlardan farklı olmanız gerekiyor. Birçok kişi genelde iş görüşmelerine uzun süre kullandığı ütüsüz pantolonu ya da eteği ile geldiği için kılık kıyafet ve bakımınıza son derece önem göstermeniz, sizi onlardan ayıran hatta dikkat çektiğiniz takdirde sizinle görüşme yapmak için can atan yetkililerle karşılaşırsınız. Unutmayın kendinize olan güveniniz içinde yer almak istediğiniz işin kapısıdır.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,238TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Türkiye İş Bankası Risk Yönetimi ve Kredi Analitiği Uzmanı Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kategorisinde yayımlamış olduğu yeni bir ilanla personel alımı...

Kuveyt Türk Gezici Gişe Yetkilisi Alımı Gerçekleştirecek!

Kuveyt Türk Katılım Bankası, banka iş ilanları kapsamında yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilana...

Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...