İş Başvurusunda Önceliğiniz Olsun İster misiniz?

İş Başvurusunda Önceliğiniz Olsun İster misiniz? Özgüveninizi Dışarıya Yansıtın! Dış Görünüş İlk Görüşte Her şeydir! Detaylar İçin…

0
İş Başvurusunda Önceliğiniz Olsun İster misiniz?

Çok beklenmedik bir durum olmadığı sürece genelde iş alımlarını özel sektörler yapar. Eğer sizde devlet dairesinde çalışmayı düşünmüyorsanız, geleceğinizi özel sektörde çalışıp kazandığınız paralarla inşa etmek istiyorsanız bu yazımız tam da size göre!

Öncelikle geçmişiniz aslında beklediğiniz ya da düşündüğünüz kadar önemli değil. Yüz kızartıcı bir suç işlemediğiniz sürece, sizden talep edilecek olan sabıka kaydınızda problem olmadığı sürece deneyimsiz olsanız dahi iş görüşmesi sizin için %50 şans demektir. Peki, bu şansı nasıl daha yukarıya çıkarmalısınız.

Özgüveninizi Dışarıya Yansıtın

Face to Face yani yüz yüze görüşme aşamasına geldiyseniz, artık görüşme yaptığınız yetkilileri diksiyonunuz ve soğukkanlılığınız ile hayran bırakmanız gerekiyor. Bu görüşmeye çok değer verdiğinizi, kıyafetleriniz ve bakımınızla göstererek şansınızı %65-%70’e çıkartabilirsiniz.

Abartmayın

Size yöneltilen sorular genelde klasik sorulardır. ‘’Neden bizimle çalışmak istiyorsun’’ gibi klasik sorulara firmayı yüceltecek cevaplar verirseniz şansınız biraz daha artacaktır. Unutmayın mülakat esnasında aşırıya gitmemek kaydıyla, kendinize olan güveninizi ortaya çıkartarak inşalar karşısında ezilmediğinizi kendinize çok güvendiğinizi ve sizin için iş imkânlarının bitmediğini hafiften anlatmalısınız.

Dış Görünüş İlk Görüşte Her şeydir

Kariyer Planlaması için başvuruda bulunduğunuz yerde sizden ayrı mülakat için gelen kişiler varsa, onlardan farklı olmanız gerekiyor. Birçok kişi genelde iş görüşmelerine uzun süre kullandığı ütüsüz pantolonu ya da eteği ile geldiği için kılık kıyafet ve bakımınıza son derece önem göstermeniz, sizi onlardan ayıran hatta dikkat çektiğiniz takdirde sizinle görüşme yapmak için can atan yetkililerle karşılaşırsınız. Unutmayın kendinize olan güveniniz içinde yer almak istediğiniz işin kapısıdır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın