Akbank Esnek Birikim Hesabı

Esnek birikim yapabilmeniz için sadece hesabınız olması gerekmiyor. Kredi kartı ile de vereceğiniz talimat üzerine esnek ve düzenli birikim yapabilirsiniz. Bunu gerçekleştirebilmeniz için altın, döviz gibi birikim araçlarından istediğinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca kredi kartınızdan verdiğiniz birikimlerin geri ödemesi konusunda da Akbank net bir kolaylık sunuyor.

Yalızca kendi adınıza birikim yapmıyorsunuz. Dilediğiniz takdirde eşinizin, çocuğunuzun ya da torununuzun adına da birikim hesabı açtırabilirsiniz. Bunun için ise tek yapmanız gereken şey adına hesap açtırmak istediğiniz kişi ile Akbank şubesine gelmenizdir. Esnek birikim hesabı açmak için banka şubelerine kadar gitmenize gerek kalmıyor. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık ile de birikim hesabı açtırabilirsiniz. Açtığınız hesabın adını koyarak, dilediğiniz hedef için para birikimini gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, düğün için para biriktirmek gibi bir hesap ismi açtırabilirsiniz. Ödeme tarihini esnek bir biçimde belirleyebilirsiniz. Bunu ödemek için dilediğiniz bir tarihi ödeme tarihi olarak belirleyebiliyorsunuz. Eğer siz talimatınızı kredi kartından verdiyseniz, bunun için sizden ek bir para ya da faiz talep edilmiyor.

Esnek Birikim Mevduat

Birikimlerinizi yalnızca Türk Lirası olarak yapmıyorsunuz. Dilediğiniz takdirde altın, dolar, euro gibi para cinsinden ve türünden de esnek birikim yapma olanağınız bulunuyor. Esnek birikim hesabında dilerseniz, Dolar cinsinden ödemelerinizi yaparken, Euro karşılığı Türk Lirası biriktirebiliyorsunuz. Hesabınızı ilk açtırırken dilediğiniz kadar toplu parayı açılış olarak hesabınıza aktarabilirsiniz. Biriktirdiğiniz hesaptan istediğiniz zaman, istediğiniz kadar para çekme serbestisine sahipsiniz. Üstelik bunu herhangi bir ceza ya da ek ücret ödemeden gerçekleştirebiliyorsunuz. Hesabınızdaki birikimleri arttırmak için dilediğiniz zaman ek ödeme ya da diğer bir adıyla ara ödeme yaparak birikiminizi arttırma şansınız bulunuyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.