Ana SayfaGündemKOBİ’lere 250 Milyon Liralık Destek

KOBİ’lere 250 Milyon Liralık Destek
K

-

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü İbrahim Öztop, “Dünya Bankası’ndan sağlanan 250 milyon dolarlık krediyle ekonominin bel kemiği olan KOBİ’lerimizi destekleyeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Öztop, finansal sürdürülebilirliğin devamı için üstlerine düşen görevi en iyi şekilde yapacaklarını ifade etti.

Öztop açıklamasında, “Dünya Bankası’ndan sağlanan 250 milyon dolarlık bu krediyle ekonomimizin bel kemiği olan KOBİ’lerimizi destekleyeceğiz. 250’den daha az çalışanı olan KOBİ’lerimiz bu krediden faydalanabilecek. Amacımız bu zorlu dönemde KOBİ’lerin en çok ihtiyaç duydukları işletme ve yatırım finansmanına erişimlerine imkan sağlayarak onların toparlanmalarına destek olmaktır.” dedi.

Ekonomide çarkların dönmesi için yeni kaynaklar arayışında olan Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, daha öncesinde Asya Altyapı Yatırım Bankası’ndan aldığı 300 milyon dolarlık koronavirüs kredisinin ardından, şimdi de Dünya Bankası’ndan 250 milyon dolarlık yeni bir kredi için anlaşmaya vardı.

Dünya Banka’sından alınan bu kredi ile koronavirüs nedeniyle KOBİ’ler üzerinde oluşan ekonomik sorunların azaltılaması hedefleniyor.

Sektör ayırmaksızın her iş yerinin başvurabileceği kredide, 2020 yılının 2. çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre brüt satışlarında en az yüzde 20 düşüş yaşayan, kadınların ağırlıkta olduğu veya yönetiminde bulunduğu KOBİ’ler ile daha az gelişmiş bölgelerdeki işletmeler ve genç işletmecilere öncelik tanınacağı belirtiliyor.

Yararlanmak isteyen kişilerin, ticari bankalar, finansal kiralama ve faktoring kuruluşları ile başvuru yapması gerekiyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol