Ana SayfaGündemKOBİ’lere 250 Milyon Liralık Destek

KOBİ’lere 250 Milyon Liralık Destek

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü İbrahim Öztop, “Dünya Bankası’ndan sağlanan 250 milyon dolarlık krediyle ekonominin bel kemiği olan KOBİ’lerimizi destekleyeceğiz.” açıklamasında bulundu.

  Öztop, finansal sürdürülebilirliğin devamı için üstlerine düşen görevi en iyi şekilde yapacaklarını ifade etti.

  Öztop açıklamasında, “Dünya Bankası’ndan sağlanan 250 milyon dolarlık bu krediyle ekonomimizin bel kemiği olan KOBİ’lerimizi destekleyeceğiz. 250’den daha az çalışanı olan KOBİ’lerimiz bu krediden faydalanabilecek. Amacımız bu zorlu dönemde KOBİ’lerin en çok ihtiyaç duydukları işletme ve yatırım finansmanına erişimlerine imkan sağlayarak onların toparlanmalarına destek olmaktır.” dedi.

  Ekonomide çarkların dönmesi için yeni kaynaklar arayışında olan Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, daha öncesinde Asya Altyapı Yatırım Bankası’ndan aldığı 300 milyon dolarlık koronavirüs kredisinin ardından, şimdi de Dünya Bankası’ndan 250 milyon dolarlık yeni bir kredi için anlaşmaya vardı.

  Dünya Banka’sından alınan bu kredi ile koronavirüs nedeniyle KOBİ’ler üzerinde oluşan ekonomik sorunların azaltılaması hedefleniyor.

  Sektör ayırmaksızın her iş yerinin başvurabileceği kredide, 2020 yılının 2. çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre brüt satışlarında en az yüzde 20 düşüş yaşayan, kadınların ağırlıkta olduğu veya yönetiminde bulunduğu KOBİ’ler ile daha az gelişmiş bölgelerdeki işletmeler ve genç işletmecilere öncelik tanınacağı belirtiliyor.

  Yararlanmak isteyen kişilerin, ticari bankalar, finansal kiralama ve faktoring kuruluşları ile başvuru yapması gerekiyor.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,249TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

  Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.

  Yurt İçi Piyasaları TCMB Faiz Kararına Odaklandı!

  Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası toplantısından sonra süregelen belirsizlikler sebebiyle negatif bir seyir izlenirken,...

  Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu....

  Banka Mülakatında Başarılı Olmanın Sırrı Soruları Bilmekten Geçer!

  Bankaların düzenlediği sınavlar, mezun olunan bölümler gibi birçok şartı başarılı bir şekilde arkada bırakan bankacı adayları, genellikle mülakat aşamasında bir takım sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden banka mülakatında sorulan sorulara genel bir yaklaşım ile bilgilendirme yapmak istedik.

  Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

  Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan...

  4 Banka Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

  2023 yılı güncel banka iş ilanları arasında yer alan duyurulara göre 4 banka Müfettiş...