Akbank Yatırımcı İlişkilerinde Türkiye’nin En İyisi

0
Akbank Yatırımcı İlişkilerinde Türkiye’nin En İyisi

Akbank, “Yatırımcı İlişkileri Anketinde” “En İyi CEO”, “En İyi CFO”, “En İyi Yatırımcı İlişkileri Programı” ve “En İyi Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi” kategorilerinde Türkiye birincisi oldu.

Institutional Investor’ın düzenlemiş olduğu bu ankette Akbank, birçok farklı dalda Türkiye birincisi seçilme başarısı gösterdi. Bankadan yapılan açıklamada, şirketin bu ankette dikkat çekici bir başarıya imza attığı belirtildi.

Institutional Investor, yaklaşık 50 senedir yatırımcı ilişkileri alanında uluslararası anket çalışmaları yapması ile tanınıyor. Akbank’ta büyük bir başarıya imza atarak “EMEA Bölgesi Yatırımcı İlişkileri Anketi”nde birçok farklı kategoride birinci ödülü elde etti.

Anket firmasının Türkiye’de yaptığı ankete 43 halka açık kurum ve 129 profesyonel, yatırımcı ve analistler tarafından aday gösterilmesinin ardından oylandı. Yoğun ilgi gösterilen anketin sonucunda ise Akbank, bütün kategorilerde birinciliğe layık görüldü.

Akbank’tan yapılan açıklamada, Türkiye’nin uluslarası platformlara en iyi şekilde tanıtılması ve ekonomik potansiyelinin yatırımcılara doğru bir şekilde aktarılabilmesi için çalışmaların devam edeceği belirtildi.

İlginizi Çekebilir:  Akbank Gişe Yetkilisi Personeller Arıyor!

Yatırımcı ilişkilerine verdiği önemle Türkiye’ye gelmek isteyen yabancı yatırımcılara, Türkiye’nin yüksek profilli bir ülke olduğunu gösteren Akbank’ın tüm kategorilerde birinci gelerek ödülü kazanmasının arkasında yönetim kalitesinin tutarlığı, şefaflığı ve proatif iletişim yaklaşımını benimsemiş olmasının etkisi çok büyük.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın